Zapowiedź meczu: W Poznaniu gorąco, ale w Lubinie jeszcze bardziej

Piłkarze Lecha Poz­nań w najbliższy poniedzi­ałek zakończą zma­gania w obec­nym roku. Po dobrym początku sezonu, zawod­ni­cy „Kole­jorza” zła­pali zadyszkę i ter­az, aby nadal liczyć się w grze, już wios­ną, muszę wygrać, aby nie pozostać w tyle za rywalami.

Po zeszło­ty­god­niowym zwycięst­wie z ŁKS-em Łódź, Lech mógł odetch­nąć. Fala kry­ty­ki, jaka spadła na graczy, a także tren­era, była naprawdę duża. Tę nieco udało się stłam­sić i zmin­i­mal­i­zować po zdoby­ciu trzech punk­tów w spotka­niu z zespołem Ryszar­da Tarasiewicza. Na ten wynik sym­pa­ty­cy Lecha patrzą jed­nak z przym­ruże­niem oka. Nie dość, że to na razie pier­wszy krok, a dodatkowo „Kole­jorza” rywal­i­zował z jed­nym ze słab­szym ligowców.

Ter­az jed­nak nie będzie inaczej, ponieważ Zagłę­bie Lubin rozczarowu­je. Kibice tego zespołu są zaw­iedzeni postawą „Miedziowych” i w tym tygod­niu opub­likowani oświad­cze­nie skierowane do fanów zespołu z Lubi­na z prośbą o opiekę nad zawod­nika­mi. — Od dzisi­aj wprowadza­my kole­jny “etap” restrykcji związanych z protestem, skierowanych w naszych piłkarzy… — czy­tamy w oświadczeniu.

Przed meczem z Lechem Poz­nań, Komis­ja Trans­fer­owa Zagłębia Lubin odsunęła od pier­wszego zespołu, po przeanal­i­zowa­niu gry zespołu, czterech graczy: Błaże­ja Telichowskiego, Dominykasa Galke­vi­ciusa, Macie­ja Małkowskiego i Janusza Gan­car­czy­ka. Tych więc, nie zobaczymy w Poz­na­niu na Bułgarskiej.

Kole­jorz” nie ma takich zmartwień, choć i w Poz­na­niu kibice są rozczarowa­niu sytu­acją. Jose Mari Bakero może być zad­owolony ze stanu zdrowia swoich piłkarzy. Pier­wszy raz w tym sezonie Hisz­pan na do dys­pozy­cji wszys­t­kich zawod­ników pier­wszej drużyny. Do zdrowia powró­cił również Hubert Wołąkiewicz, który w tygod­niu trenował indy­wid­u­al­nie, będzie jed­nak brak pod uwagę przy usta­la­niu mec­zowej osiemnastki.

Doty­chczas mecze Lecha z Zagłe­biem wygry­wali częś­ciej Ci pier­wsi, bo 18 razy, 13 razy padał wynik remisowy, a 14 razy lep­si byli „Miedziowi”. „Kole­jorz” na Buł­garskiej tylko pięć razy ule­gał Zagłębiu. Ostat­ni raz w poprzed­nim sezonie, kiedy prze­grał 0:1

Spotkanie odbędzie się w poniedzi­ałek, o 18:30.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress