11.02.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Wisła Płock vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.8godz.13min.
13.80 X3.50 21.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: W sobotę można zostać liderem

kebba ceesay piastRoz­gry­w­ki ligowe wkracza­ją w decy­du­jącą fazę. W poniedzi­ałek Lech Poz­nań zmniejszył stratę punk­tową do Legii Warsza­wa, a w sobotę będzie miał okazję do obję­cia fotelu lid­era. Jeśli wygra, to przy­na­jm­niej do niedziel­nego spotka­nia Legii zajmie pier­wsze miejsce w Ekstraklasie.

 

Mecz w Białym­stoku zespół Mar­iusza Ruma­ka okupił nieste­ty uraza­mi. Do koń­ca sezonu nie zagra na pewno Jas­min Burić, który pod­czas inter­wencji strza­łu Rafała Grzy­ba zła­mał palec. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Bar­tosza Ślusarskiego, narzeka­jącego na ból głowy. Pon­ad­to wyk­luc­zone jest pojaw­ie­nie się na boisku Manuela Arboledy oraz Patry­ka Wol­skiego. Do zdrowia wraca powoli Karol Linet­ty i być może już w sobotę zna­jdzie się w kadrze mec­zowej. W tej zna­jdzie się ponown­ie Łukasz Trał­ka, który pau­zował z powodu kartek.

Wiele prob­lemów z uraza­mi ma również Tomasz Kulawik. Na pewno przy Buł­garskiej nie zagra­ją kon­tuzjowani Radosław Sobolews­ki, Siergiej Pareiko, Ivi­ca Iliew, Marko Jovanović, Michał Czekaj i Kew Jaliens. Co więcej urazów na treningach nabaw­ili się również Emmanuel Sar­ki i Kamil Kosows­ki. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi los Rafała Boguskiego i Gor­dana Bunozy, którzy na jed­nym z tren­ingów pobili się, a tren­er Wisły odesłał ich do szani i ukarał finansowo.

Biała Gwiaz­da” w tym sezonie wal­czy o kwal­i­fikację do europe­js­kich pucharów. W tym momen­cie ma sześć punk­tów straty do miejs­ca pre­miowanego awansem. O to jed­nak będzie bard­zo trud­no, ponieważ ochotę na kwaligikację mają również zespoły, które zna­j­du­ją się wyżej w tabeli — m.in. Zagłębię Lubin i Jagiel­lonia Białys­tok. Podopieczni Tomasza Kulawi­ka zaj­mu­ją dopiero 9. miejsce w tabeli i spisu­ją się zde­cy­dowanie poniżej oczeki­wań. Co praw­da w poprzed­niej kole­jce wygali z Widzewem Łódż, ale wcześniejr zremisowali z Jagiel­lonią i prze­grali z Legią.

Do sobot­niego meczu na pewno zde­ter­mi­nowani pode­jdą Lechi­ci, którzy wal­czą o tytuł mis­trza kra­ju. W poprzed­niej rundzie wygrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:0 po trafie­niu Szy­mona Drew­ni­a­ka. Gdy po raz ostat­ni “Biała Gwiaz­da” przy­jechała do stol­i­cy Wielkopol­s­ki wygrała 1:0 po goli Gor­dana Bunozy. Był to pier­wszy ligowy mecz przed włas­ną pub­licznoś­cią Mar­iusza Rumaka.

Początek spotka­nia 4 maja o 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.