01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.54min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: W sobotę można zostać liderem

kebba ceesay piastRoz­gry­w­ki ligowe wkracza­ją w decy­du­jącą fazę. W poniedzi­ałek Lech Poz­nań zmniejszył stratę punk­tową do Legii Warsza­wa, a w sobotę będzie miał okazję do obję­cia fotelu lid­era. Jeśli wygra, to przy­na­jm­niej do niedziel­nego spotka­nia Legii zajmie pier­wsze miejsce w Ekstraklasie.

 

Mecz w Białym­stoku zespół Mar­iusza Ruma­ka okupił nieste­ty uraza­mi. Do koń­ca sezonu nie zagra na pewno Jas­min Burić, który pod­czas inter­wencji strza­łu Rafała Grzy­ba zła­mał palec. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Bar­tosza Ślusarskiego, narzeka­jącego na ból głowy. Pon­ad­to wyk­luc­zone jest pojaw­ie­nie się na boisku Manuela Arboledy oraz Patry­ka Wol­skiego. Do zdrowia wraca powoli Karol Linet­ty i być może już w sobotę zna­jdzie się w kadrze mec­zowej. W tej zna­jdzie się ponown­ie Łukasz Trał­ka, który pau­zował z powodu kartek.

Wiele prob­lemów z uraza­mi ma również Tomasz Kulawik. Na pewno przy Buł­garskiej nie zagra­ją kon­tuzjowani Radosław Sobolews­ki, Siergiej Pareiko, Ivi­ca Iliew, Marko Jovanović, Michał Czekaj i Kew Jaliens. Co więcej urazów na treningach nabaw­ili się również Emmanuel Sar­ki i Kamil Kosows­ki. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi los Rafała Boguskiego i Gor­dana Bunozy, którzy na jed­nym z tren­ingów pobili się, a tren­er Wisły odesłał ich do szani i ukarał finansowo.

Biała Gwiaz­da” w tym sezonie wal­czy o kwal­i­fikację do europe­js­kich pucharów. W tym momen­cie ma sześć punk­tów straty do miejs­ca pre­miowanego awansem. O to jed­nak będzie bard­zo trud­no, ponieważ ochotę na kwaligikację mają również zespoły, które zna­j­du­ją się wyżej w tabeli — m.in. Zagłębię Lubin i Jagiel­lonia Białys­tok. Podopieczni Tomasza Kulawi­ka zaj­mu­ją dopiero 9. miejsce w tabeli i spisu­ją się zde­cy­dowanie poniżej oczeki­wań. Co praw­da w poprzed­niej kole­jce wygali z Widzewem Łódż, ale wcześniejr zremisowali z Jagiel­lonią i prze­grali z Legią.

Do sobot­niego meczu na pewno zde­ter­mi­nowani pode­jdą Lechi­ci, którzy wal­czą o tytuł mis­trza kra­ju. W poprzed­niej rundzie wygrali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:0 po trafie­niu Szy­mona Drew­ni­a­ka. Gdy po raz ostat­ni “Biała Gwiaz­da” przy­jechała do stol­i­cy Wielkopol­s­ki wygrała 1:0 po goli Gor­dana Bunozy. Był to pier­wszy ligowy mecz przed włas­ną pub­licznoś­cią Mar­iusza Rumaka.

Początek spotka­nia 4 maja o 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.