01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.49min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: W Zabrzu o sześć punktów

tralka lukasz gornikSpotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Lechem Poz­nań jest ciekaw­iej zapowiada­ją­cym się meczem zbliża­jącej się kole­j­ki. Obie drużyny zna­j­du­ją się na czele tabeli, a ewen­tu­al­ny zwycięz­ca będzie miał szan­sę zmniejszyć dys­tans do prowadzącej Legii.

W min­ionej kole­jce zarówno Górnik jak i Lech niespodziewanie prze­grały swo­je mecze. Zabrzanie ulegli Jagiel­lonii 1:2 na włas­nym sta­dion­ie, a “Kole­jorz” prze­grał z Polonią 0:1. Lechi­ci jed­nak bard­zo dobrze radzą sobie w tym sezonie na wyjaz­dach, z których przy­wieźli 24 z 27 możli­wych do zdoby­cia punktów.

Mar­iusz Rumak do swo­jej dys­pozy­cji nie będzie miał nadal Patry­ka Wol­skiego i Maneu­la Arboledy. Dodatkowo w tygod­niu indy­wiu­dal­nie trenował Vojo Ubi­parip, przez­iębiony był Krzysztof Kotorows­ki, a po spotka­niu z Polonią, choć trenował z drużyną na pełnych obro­tach, prob­le­my zgłaszał Łukasz Trał­ka. Do pełni sprawnoś­ci powró­cił Piotr Reiss, a zagrać będzie mógł również Łukasz Teodor­czyk, który był zaw­ies­zony przed tygodniem.

Duże prob­le­my z zastąpi­e­niem Mar­iusza Przy­byl­skiego będzie miał Adam Nawał­ka. ten zawod­nik jest jed­nym z najważniejszych dla Górni­ka w tym sezonie, lecz z powodu zaw­ieszenia nie będzie mógł zagrać w niedzielę. Nadal nie wiado­mo także czy w pełni sił będzie Pre­juce Nakoul­ma, który wznow­ił już trenin­gi. Pon­ad­to kon­tuzjowani są Mar­iusz Magiera, Mateusz Zachara i Prze­mysław Oziębała.

Jesienią oba zespoły zremisowały ze sobą w Poz­na­niu. Górnik wów­czas postaw­ił Lechowi bard­zo trudne warun­ki, zagrał wysokim pressingiem i to on był stroną domin­u­jącą w tam­tym spotka­niu. Piłkarze “Kole­jorza” takiego samego meczu spodziewa­ją się i teraz.

Jego początek w niedzielę o 17:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.