01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.7godz.57min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Walka o puchary

Mecz z Lechią Gdańsk przez kibiców Lecha postrze­gany, jako najważniejszy w walce o europe­jskie puchary. Nie tylko ze wzglę­du na to, że każdy z kole­jnych jest „finałem”, lecz dlat­ego, że w niedziele spotkamy się w bezpośred­nim meczu z rywalem w walce o Ligę Europy.

 

Przed nim mamy jed­nak wiele zmartwień. Najwięk­szym z nich jest stan zdrowia Artjoms Rud­nevsa, nad którego powrotem wal­czy cały czas sztab medy­czny Lecha. Nie wiado­mo, czy wys­tąpi, a nawet jeśli to czy od początku meczu. Poza tym wiado­mo, że nie wys­tąpią w tym meczu inni kon­tuzjowani piłkarze, na czele z Kikutem. Żaden z zawod­ników nie pauzu­je za kartki.

Tomasz Kafars­ki nie będzie mógł nato­mi­ast korzys­tać z kon­tuzjowanego Kami­la Poź­ni­a­ka oraz Rafała Jan­ick­iego, powołanego do kadry U‑19. Więk­szych prob­lemów ze skom­ple­towaniem mec­zowej osiem­nast­ki szkole­niowiec Lechii, jed­nak nie ma.

Lech przed tygod­niem wygrał z Ruchem Chorzów, czym zachował szan­sę na pier­wszą trójkę. Wcześniej jed­nak uległ nowo korowane­mu mis­tr­zowi Pol­s­ki, Wiśle Kraków. Lechia z kolei po bard­zo dobrym meczu z Koroną (2:3), zremisowała bezbramkowo z Polonią Warsza­wa 0:0.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musi­ał z Krakowa. W tym sezonie sędziował dwa meczem Lecha: pier­wszy pół­fi­nałowy z Podbeskidziem (1:1) i dru­gi ligowy: z Górnikiem Zabrze (2:0).

Początek meczu o 14:45. Trans­mis­ja Canal+ Sport.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.