01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.26min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Wciąż czekamy na zwycięstwo przy Bułgarskiej

henriquez luis panama belchatow bełchatów gksNa mecz z GKS-em Bełchatów moż­na czekać z dwóch powodów. Oba doty­czą prz­er­wa­nia niezbyt miłej serii. Pier­wsza – tej doty­czącej ostat­nich czterech porażek przy Buł­garskiej. Dru­ga – chę­ci poko­na­nia Bełcha­towa po raz pier­wszy od 1998 roku. Od tego cza­su Lechit­om ta sztu­ka się nie udała.

Sztab szkole­niowy Lech Poz­nań przed meczem ma kil­ka prob­lemów kadrowych. W tygod­niu nie trenowali na pełnych obro­tach Keb­ba Ceesay i Luis Hen­riquez, którzy dopiero od czwartku wró­cili do zajęć z zespołem. Gam­bi­jczyk miał prob­lem z kolanem, nato­mi­ast lewy obroń­ca był chory. Pon­ad­to w meczu z GKS-em nie zagra Rafał Muraws­ki, który musi pau­zować za kart­ki oraz kon­tuzjowani Manuel Arbole­da, Tomasz Kędzio­ra i Patryk Wolski.

Kamil Kiereś przed spotkaniem z Lechem nie będzie mógł sko­rzys­tać z dwóch zawod­ników narzeka­ją­cych na urazy. To Michał Mak i Piotr Witasik. Pozostali gracze są do dys­pozy­cji tren­era. Tam ma jed­nak w kadrze drużyny aż czter­nas­tu nowych zawod­ników. Wzmoc­nieni­a­mi, które robią najwięk­sze wraże­nie są trans­fery Patry­ka Rach­wała i Mouhomadou Traore.

Brunatni” zimą przes­zli prawdzi­we trzęsie­nie zie­mi i ta druży­na, która wios­ną ma wal­czyć o utrzy­manie została solid­nie prze­bu­dowana. Na razie jed­nak wyni­ki są optymisty­czne, bowiem zespół nie prze­grał żad­nego meczu. Jed­nak, aby myśleć o pozosta­niu w lidze musi zacząć wygry­wać, bowiem do pozy­cji gwaran­tu­jącej utrzy­manie traci dziewięć punktów.

Kole­jorz” w sezonie bard­zo dobrze radzi sobie na wyjaz­dach, ale kibi­com do pełni szczęś­cia braku­je wyników na włas­nym obiek­cie. Ten od wielu lat uważany był za twierdzę, a rządz­iła nim pop­u­lar­na w Poz­na­niu Magia Buł­garskiej. Ta jed­nak od pewnego cza­su nie dzi­ała. Na zwycięst­wo na tym obiek­cie Lechi­ci czeka­ją pon­ad pięć miesię­cy, gdy na początku październi­ka pokon­ali Piast Gli­wice 4:0. Od tej pory prze­grali cztery spotka­nia, w których stra­cili osiem bramek i zdobyli tylko jedną.

Początek spotka­nia w sobotę o godz. 18:00.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.