10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.48min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Z nożem na gardle o puchary

Lech po porażce w finale Pucharu Pol­s­ki znalazł się w bard­zo trud­nej sytu­acji. Jeśli zamierza grać w przyszłym sezonie w europe­js­kich pucharach musi się poważnie sprężyć. Ter­az bowiem, nie może już tracić głu­pio punk­tów. Tylko w ten sposób może real­nie myśleć o awan­sie do Ligi Europy.

Sytu­ac­ja w lidze jest bard­zo ciekawa. Trzy punk­ty dzielą „Kole­jorza” od trze­ciego miejs­ca, ale również trzy punk­ty przewa­gi mi on nad zespołem, który zna­j­du­je się na trzy­nastej pozycji.

 

W barwach Lecha do osiem­nast­ki mec­zowej po dwóch spotka­ni­ach absencji wró­ci Manuel Arbole­da, jed­nak nie wiado­mo, czy wobec dobrej postawy Bosack­iego i Wołąkiewicza, wys­tąpi on prze­ci­wko Górnikowi. Na boisku na pewno nie zobaczymy Kiku­ta oraz praw­dopodob­nie Inja­ca i Murawskiego, którzy narzeka­ją na zdrowie po finale Pucharu Polski.

Tren­er Nawał­ka nie ma więk­szych prob­lemów z kadrą. W Poz­na­niu nie wys­tąpią tylko Adam Sta­chowiak, Bar­tosz Kopacz i Adam Marcini­ak. Ich miejsce w kadrze zajęli Mateusz Sławik, Adam Banaś i Rafał Pietrzak.

Górnik w ostat­nim cza­sie radzi sobie całkiem przyz­woicie. Wygrał ostat­ni, bard­zo ważny, mecz z Wisłą Kraków i na pewno jest po tym zwycięst­wie pod­bu­dowany. Pon­ad­to zaj­mu­je wysoką szóstą lokatę w lidze i nadal ma duże szanse na grę w europe­js­kich pucharach.

Mecz w Poz­na­niu poprowadzi Tomasz Musi­ał. W tym sezonie sędziował on mecz pół­fi­nałowy „Kole­jorza” z Podbeskidziem. Wdo tej pory był on arbi­trem w sied­miu meczach Ekstraklasy.

Początek spotka­nia o 18:15. Trans­misję w meczu przeprowadzi Canal + Sport.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.