Zapowiedź meczu: Z nożem na gardle

Wynik ostat­niego meczu ligowego Lecha spraw­ił, że ten w tym sezonie nie gra już o nic. Szanse na awans do europe­js­kich pucharów są czys­to ilu­zo­ryczne, więc trud­no oczeki­wać, że ostate­cznie “Kole­jorz” zagra w przyszłym roku w Lidze Europy. Do koń­ca sezonu pozostały jed­nak dwa mecze, które mimo wszys­tko trze­ba rozegrać.

 

W barwach Lecha szan­sę na debi­ut w meczu ligowym będzie miał Jasińs­ki, który po wypoży­cze­niu do GKP Gorzów wró­cił do Poz­na­nia i zagrał przed niespeł­na tygod­niem w spotka­niu z Borus­sią Dort­mund. Z gry wypadł ostat­nio także Siergiej Kri­wiec, który pau­zować będzie do koń­ca czer­w­ca. Nie wiado­mo również czy zdol­ny do gry będzie Luis Hen­riquez, który po ostat­nim meczu narzekał na ból pleców. Ci dwaj zawod­ni­cy dołączyli do grona tych, którzy już wcześniej wypadli z osiem­nast­ki mec­zowej z powodu urazu: m.in. Kiku­ta, Bandrowskiego.

Bard­zo ciekaw­ie jest nato­mi­ast w Bytomiu. Polo­nia wal­czy o utrzy­manie, jed­nak jej sytu­ac­ja przed ostat­ni­mi dwoma kole­jka­mi jest bard­zo trud­na. Aby ura­tować Ekstrak­lasę, zde­cy­dowano się zmienić tren­era. Rober­ta Góral­czy­ka zastąpił Dar­iusz For­nalak. W dzisiejszym meczu nie zagra­ją na pewno Kiełpin, a także Try­tko, którzy są kon­tuzjowani i pauzu­ją­cy za kart­ki Telichowski.

Lech jeśli chce marzyć jeszcze o pucharach musi bezwzględ­nie wygrać dwa spotka­nia, lecz i wtedy nie ma pewnoś­ci, że uda mu się zak­wal­i­fikować do europe­js­kich pucharów, nato­mi­ast Polo­nia ma punkt straty do Cra­covii, która zna­j­du­je się na 14, bez­piecznym miejs­cu. Tuż za Polonią zna­j­du­je się Arka, czy­ha­ją­ca tylko na potknię­cie zarówno Byto­mi­an, jak i piłkarzy z Krakowa.

Początek wszys­t­kich spotkań 29. kole­j­ki o godz. 19:00. Trans­mis­ja łąc­zona na Canal+ Sport.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress