27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
50dn.17godz.9min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Z nożem na gardle

Wynik ostat­niego meczu ligowego Lecha spraw­ił, że ten w tym sezonie nie gra już o nic. Szanse na awans do europe­js­kich pucharów są czys­to ilu­zo­ryczne, więc trud­no oczeki­wać, że ostate­cznie “Kole­jorz” zagra w przyszłym roku w Lidze Europy. Do koń­ca sezonu pozostały jed­nak dwa mecze, które mimo wszys­tko trze­ba rozegrać.

 

W barwach Lecha szan­sę na debi­ut w meczu ligowym będzie miał Jasińs­ki, który po wypoży­cze­niu do GKP Gorzów wró­cił do Poz­na­nia i zagrał przed niespeł­na tygod­niem w spotka­niu z Borus­sią Dort­mund. Z gry wypadł ostat­nio także Siergiej Kri­wiec, który pau­zować będzie do koń­ca czer­w­ca. Nie wiado­mo również czy zdol­ny do gry będzie Luis Hen­riquez, który po ostat­nim meczu narzekał na ból pleców. Ci dwaj zawod­ni­cy dołączyli do grona tych, którzy już wcześniej wypadli z osiem­nast­ki mec­zowej z powodu urazu: m.in. Kiku­ta, Bandrowskiego.

Bard­zo ciekaw­ie jest nato­mi­ast w Bytomiu. Polo­nia wal­czy o utrzy­manie, jed­nak jej sytu­ac­ja przed ostat­ni­mi dwoma kole­jka­mi jest bard­zo trud­na. Aby ura­tować Ekstrak­lasę, zde­cy­dowano się zmienić tren­era. Rober­ta Góral­czy­ka zastąpił Dar­iusz For­nalak. W dzisiejszym meczu nie zagra­ją na pewno Kiełpin, a także Try­tko, którzy są kon­tuzjowani i pauzu­ją­cy za kart­ki Telichowski.

Lech jeśli chce marzyć jeszcze o pucharach musi bezwzględ­nie wygrać dwa spotka­nia, lecz i wtedy nie ma pewnoś­ci, że uda mu się zak­wal­i­fikować do europe­js­kich pucharów, nato­mi­ast Polo­nia ma punkt straty do Cra­covii, która zna­j­du­je się na 14, bez­piecznym miejs­cu. Tuż za Polonią zna­j­du­je się Arka, czy­ha­ją­ca tylko na potknię­cie zarówno Byto­mi­an, jak i piłkarzy z Krakowa.

Początek wszys­t­kich spotkań 29. kole­j­ki o godz. 19:00. Trans­mis­ja łąc­zona na Canal+ Sport.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.