01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.33min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Zagłębie na drodze rozpędzonego “Kolejorza”

lechiciBard­zo dobre spotkanie roze­grane przez piłkarzy Lecha Poz­nań w Gli­wicach spowodowało, że piłkarze „Kole­jorza” mają powody do optymiz­mu. Lech kon­trolował mecz od początku do koń­ca, nie pozwala­jąc rywalowi na więk­sze zagroże­nie pod swo­ją bramką. Ter­az jed­nak zadanie może być znacznie trud­niejsze. Na drodze „Kole­jorza” stanie Zagłę­bie Lubin.

Miedziowi” w Poz­na­niu będą musieli radz­ić sobie bez Costy, który pauzu­je za kart­ki. Pon­ad­to kon­tuzjowani są Boris Godal, Csa­ba Hor­vath, Adam Banaś i Szy­mon Pawłows­ki. Niewyk­luc­zone, że ta ostat­nia dwój­ka powró­ci do zdrowia i wys­tąpi już na Buł­garskiej w niedzielę.

Sporo prob­lemów ma również Mar­iusz Rumak. Z Zagłę­biem nie zagra Alek­san­dar Tonew, który jest zaw­ies­zony za kart­ki. Na urazy narzeka­ją Patryk Wol­s­ki, Manuel Arbole­da, a do listy kon­tuzjowanych dołączył również Karol Linet­ty. Niepewny wys­tępu jest również Szy­mon Drew­ni­ak, który narze­ka na uraz.

Jesienią Lechi­ci wygrali z Zagłę­biem po bram­ce Vojo Ubi­pari­pa. Z „Miedziowy­mi” zespół ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki na Buł­garskiej prze­grał po raz ostat­ni w październiku 2010 roku. Później udało mu się wygrać po emocjonu­ją­cym spotka­niu 3:2.

Kole­jor­zowi” przed dwoma tygod­ni­a­mi udało się przeła­mać na Buł­garskiej. Wygrał już trzy mecze z rzę­du i nie zamierza rezyg­nować z wal­ki o tytuł. Ta rozstrzyg­nie się praw­dopodob­nie już pomiędzy Lechem a Legią. Pomiędzy tymi druży­na­mi są cztery punk­ty różni­cy na korzyść zespołu ze stol­i­cy. Na trzec­im miejs­cu ze stratą dziewię­ciu punk­tów do Lecha pla­su­je się Śląsk Wrocław. Zagłębiu nie najlepiej wiedzie się na wyjaz­dach. Ostat­ni raz wygrali w nim z Polonią Warsza­wa w listopadzie. Od tego cza­su trzy razy wygrali i dwa razy zremisowali.

Początek meczu w niedzielę o 17:00.

 

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.