11.02.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Wisła Płock vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.6godz.49min.
13.80 X3.50 21.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Zagłębie na drodze rozpędzonego “Kolejorza”

lechiciBard­zo dobre spotkanie roze­grane przez piłkarzy Lecha Poz­nań w Gli­wicach spowodowało, że piłkarze „Kole­jorza” mają powody do optymiz­mu. Lech kon­trolował mecz od początku do koń­ca, nie pozwala­jąc rywalowi na więk­sze zagroże­nie pod swo­ją bramką. Ter­az jed­nak zadanie może być znacznie trud­niejsze. Na drodze „Kole­jorza” stanie Zagłę­bie Lubin.

Miedziowi” w Poz­na­niu będą musieli radz­ić sobie bez Costy, który pauzu­je za kart­ki. Pon­ad­to kon­tuzjowani są Boris Godal, Csa­ba Hor­vath, Adam Banaś i Szy­mon Pawłows­ki. Niewyk­luc­zone, że ta ostat­nia dwój­ka powró­ci do zdrowia i wys­tąpi już na Buł­garskiej w niedzielę.

Sporo prob­lemów ma również Mar­iusz Rumak. Z Zagłę­biem nie zagra Alek­san­dar Tonew, który jest zaw­ies­zony za kart­ki. Na urazy narzeka­ją Patryk Wol­s­ki, Manuel Arbole­da, a do listy kon­tuzjowanych dołączył również Karol Linet­ty. Niepewny wys­tępu jest również Szy­mon Drew­ni­ak, który narze­ka na uraz.

Jesienią Lechi­ci wygrali z Zagłę­biem po bram­ce Vojo Ubi­pari­pa. Z „Miedziowy­mi” zespół ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki na Buł­garskiej prze­grał po raz ostat­ni w październiku 2010 roku. Później udało mu się wygrać po emocjonu­ją­cym spotka­niu 3:2.

Kole­jor­zowi” przed dwoma tygod­ni­a­mi udało się przeła­mać na Buł­garskiej. Wygrał już trzy mecze z rzę­du i nie zamierza rezyg­nować z wal­ki o tytuł. Ta rozstrzyg­nie się praw­dopodob­nie już pomiędzy Lechem a Legią. Pomiędzy tymi druży­na­mi są cztery punk­ty różni­cy na korzyść zespołu ze stol­i­cy. Na trzec­im miejs­cu ze stratą dziewię­ciu punk­tów do Lecha pla­su­je się Śląsk Wrocław. Zagłębiu nie najlepiej wiedzie się na wyjaz­dach. Ostat­ni raz wygrali w nim z Polonią Warsza­wa w listopadzie. Od tego cza­su trzy razy wygrali i dwa razy zremisowali.

Początek meczu w niedzielę o 17:00.

 

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.