Zapowiedź meczu: Zmniejszyć stratę do lidera

Lechi­ci w niedzielę zakończą rundę jesi­en­ną sezonu 2012/2013. W przy­pad­ku zwycięst­wa nie tylko utrzy­ma­ją pozy­cję wicelid­era Ekstrak­lasy, ale również mogą zmniejszyć przewagę Legii Warsza­wa do 4 punk­tów. Naprze­ci­wko nieźle spisu­jącej się na włas­nym boisku Koronie stanie Lech, który tylko raz w tym sezonie stracił punk­ty w spotka­niu wyjaz­dowym.

Oba zespoły mają swo­je prob­le­my kadrowe. Sztab szkole­niowy wicelid­era nie może sko­rzys­tać w Kiel­cach z pię­ciu piłkarzy. Kon­tu­je mają Manuel Arbole­da, Jas­min Burić, Marcin Kamińs­ki, Vojo Ubi­parip, a do tego za kart­ki pauzu­je Alex Tonew. Prob­le­my zdrowotne w tym tygod­niu mieli również Ger­go Lovren­ci­cs, Bar­tosz Bereszyńs­ki, Keb­ba Ceesay i Alex Tonew, ale oni pojadą do stol­i­cy wojew­ództ­wa Świę­tokrzyskiego.

Z kolei Leszek Ojrzyńs­ki nie będzie mógł w niedzielę postaw­ić na Pavla Stano, Zbig­niewa Małkowskiego, Alek­san­dra Vukovi­cia, którzy są kon­tuzjowani, a także Pawła Golańskiego, który nie może wys­tąpić z powodu kartek.

W poprzed­nim sezonie Lechi­ci w Kiel­cach prze­gry­wali do prz­er­wy 2:0 i ostate­cznie udało im się zremisować 2:2. Przed dwoma laty z kolei grali z Koroną w śnieżnej atmos­ferze i tam­to spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Ostat­ni raz „Kole­jorz” w Kiel­cach wygrał trzy lata temu, gdy rozbił Koronę 5:0.

Kibice Lecha liczą na to, że ten podtrzy­ma świet­ną passę wyjaz­dową. W tym sezonie na tere­nie prze­ci­wni­ka zagrał sie­dem razy i aż sześć razy wygrał. Co więcej po każdej porażce, którą odno­tował w tym sezonie, a stało się to cztery razy, w kole­jnym spotka­niu pewnie wygry­wał. Miejmy nadzieję, że podob­nie będzie i tym razem.

Początek meczu w niedzielę o 17:00.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress