Zapowiedź meczu: Zmniejszyć stratę do lidera

Lechi­ci w niedzielę zakończą rundę jesi­en­ną sezonu 2012/2013. W przy­pad­ku zwycięst­wa nie tylko utrzy­ma­ją pozy­cję wicelid­era Ekstrak­lasy, ale również mogą zmniejszyć przewagę Legii Warsza­wa do 4 punk­tów. Naprze­ci­wko nieźle spisu­jącej się na włas­nym boisku Koronie stanie Lech, który tylko raz w tym sezonie stracił punk­ty w spotka­niu wyjazdowym.

Oba zespoły mają swo­je prob­le­my kadrowe. Sztab szkole­niowy wicelid­era nie może sko­rzys­tać w Kiel­cach z pię­ciu piłkarzy. Kon­tu­je mają Manuel Arbole­da, Jas­min Burić, Marcin Kamińs­ki, Vojo Ubi­parip, a do tego za kart­ki pauzu­je Alex Tonew. Prob­le­my zdrowotne w tym tygod­niu mieli również Ger­go Lovren­ci­cs, Bar­tosz Bereszyńs­ki, Keb­ba Ceesay i Alex Tonew, ale oni pojadą do stol­i­cy wojew­ództ­wa Świętokrzyskiego.

Z kolei Leszek Ojrzyńs­ki nie będzie mógł w niedzielę postaw­ić na Pavla Stano, Zbig­niewa Małkowskiego, Alek­san­dra Vukovi­cia, którzy są kon­tuzjowani, a także Pawła Golańskiego, który nie może wys­tąpić z powodu kartek.

W poprzed­nim sezonie Lechi­ci w Kiel­cach prze­gry­wali do prz­er­wy 2:0 i ostate­cznie udało im się zremisować 2:2. Przed dwoma laty z kolei grali z Koroną w śnieżnej atmos­ferze i tam­to spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Ostat­ni raz „Kole­jorz” w Kiel­cach wygrał trzy lata temu, gdy rozbił Koronę 5:0.

Kibice Lecha liczą na to, że ten podtrzy­ma świet­ną passę wyjaz­dową. W tym sezonie na tere­nie prze­ci­wni­ka zagrał sie­dem razy i aż sześć razy wygrał. Co więcej po każdej porażce, którą odno­tował w tym sezonie, a stało się to cztery razy, w kole­jnym spotka­niu pewnie wygry­wał. Miejmy nadzieję, że podob­nie będzie i tym razem.

Początek meczu w niedzielę o 17:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress