02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.3godz.54min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Zneutralizować lidera

W najbliższą niedzielę na włas­ny sta­dion powrócą piłkarze Lecha Poz­nań, którzy poprzed­nie dwa spotka­nia roz­gry­wali na wyjeździe. Po niespodziewanej porażce w star­ciu z Jagiel­lonią, Lechi­ci wygrali dwa kole­jne mecze i z dorobkiem 23 punk­tów zaj­mu­ją trze­cie miejsce w lidze. Do prowadzącej Legii tracą jedynie punkt i w przy­pad­ku wygranej mogą awan­sować na pozy­cję lidera.

Zupełnie inne nas­tro­je mają kibice obu zespołów. Lechi­ci wygrali przed tygod­niem w meczu wyjaz­dowym z Widzewem, z kolei Legia uległa Jagiel­lonii na włas­nym obiek­cie. Dla piłkarzy Jana Urbana była to pier­wsza poraż­ka w tym sezonie. Wcześniej jedynie dwukrot­nie remisowali, zwycięża­jąc w pozostałych meczach.

Sztab szkole­niowy Lecha nie ma przed spotkaniem z Legią więk­szych prob­lemów kadrowych. Do pełni zdrowia wraca powoli Bar­tosz Ślusars­ki, a z prob­le­ma­mi zdrowot­ny­mi zma­ga się jedynie Rafał Muraws­ki, ale te nie powin­ny przeszkodz­ić mu w wys­tępie. Przed tym meczem na kart­ki uważać musi Hubert Wołąkiewicz, który w przy­pad­ku otrzy­ma­nia żółtego kar­toni­ka będzie pau­zował w kole­jnym spotkaniu.

Więcej prob­lemów ma tren­er rywali. Kon­tuzjowani są Marek Saganows­ki, Rafał Wol­s­ki i Dick­son Choto. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Jaku­ba Wawrzy­ni­a­ka, który zma­ga się z urazem kolana, a za kart­ki pau­zować będzie Ini­a­ki Astiz.

W poprzed­nim sezonie z rywal­i­zowali z Legią lep­iej wychodzili Lechi­ci, którzy na włas­nym sta­dion­ie bezbramkowo zremisowali, a w rundzie rewanżowej pokon­ali rywala po bram­ce Artioma Rud­ne­va 1:0. Ostat­ni raz na włas­nym obiek­cie wyżs­zość Legii Lechi­ci musieli uznać w kwiet­niu 2004 roku, gdy prze­grali 0:1. W kole­jnych dziesię­ciu meczach „Kole­jorz” sześć razy wygry­wał i cztery razy remisował. Obec­ny szkole­niowiec Lecha raz mierzył się z Legią… i wygrał na wyjeździe.

Początek meczu w niedzielę o 14:30.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.