07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.23godz.36min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zasąpić Ceesaya

Czer­wona kart­ka, którą Keb­ba Ceesay zobaczył w Lubinie wyk­lucza go z wys­tępu w sobot­nim meczu z Jagiel­lonią. Sztab szkole­niowy Lecha ma kil­ka alter­natyw doty­czą­cych zastąpi­enia Gam­bi­jczy­ka na prawej stron­ie obrony.

Na początku sezonu na pozy­cji prawej obroń­cy w kilku meczach zagrał Mateusz Możdżeń. Ten powró­cił po zaw­iesze­niu i w najbliższym meczu będzie już do dys­pozy­cji szkole­niow­ca Lecha. Jest jed­nak moc­no wąt­pli­we, że Mar­iusz Rumak zde­cy­du­je się na wari­ant z cofnię­ciem pomoc­ni­ka do linii defensywy.

Nat­u­ral­nym wyborem powinien być Tomasz Kędzio­ra. Dru­gi prawy obroń­ca w kadrze pier­wszego zespołu. Młody piłkarz nie zade­bi­u­tował jeszcze w spotka­niu ligowym, choć ma już na swoim kon­cie krót­ki epi­zod w europe­js­kich pucharach. Co więcej jest on kap­i­tanem reprezen­tacji do lat 19, lecz w niej tren­er Białek ustaw­ia go na środ­ku bloku defensywnego.

Praw­dopodob­nie tren­er zde­cy­du­je się ustaw­ić na prawej obronie Huber­ta Wołąkiewicza. „Żaba” w Lubinie zagrał na lewej stron­ie, zastępu­jąc Luisa Hen­ri­uqeza. W przy­pad­ku takiej decyzji Mar­iusza Ruma­ka w środ­ku powin­na zagrać para Kamińs­ki-Arbole­da, a po bokach Hen­riquez i właśnie Wołąkiewicz.

Tren­er Mar­iusz Rumak już niejed­nokrot­nie udowad­ni­ał, że potrafi zaskaki­wać swoi­mi decyz­ja­mi. Tak było przed tygod­niem, gdy postaw­ił na Ubi­pari­pa, a ten zdobył gola. Może i tym razem będzie podobnie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.