02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.38min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zawisza-Lech: Przezimować na podium!

Zawisza-Lech: Przezimować na podium!

W ostat­niej w tym roku kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Zaw­iszą Bydgoszcz.

W rundzie jesi­en­nej lechi­ci pokon­ali 3:2 byd­goskiego Zaw­iszę. Bard­zo szy­bko poz­na­ni­a­cy pokaza­li, kto rządzi na boisku, bo po 20 min­u­tach gry prowadzili już 2:0 po bramkach Luisa Hen­riqueza oraz Bar­tosza Ślusarskiego. Tuż przed prz­er­wą gola dla goś­ci zdobył Michał Masłows­ki. Dru­ga połowa znów rozpoczęła się pod dyk­tan­do podopiecznych tren­era Mar­iusza Ruma­ka. Tuż po prz­er­wie Day­lon Claasen zdobył swo­jego debi­u­tanck­iego gola w niebiesko-białych barwach. Michał Skrzyńs­ki z Zaw­iszy na 20 min­ut przed końcem zdobył kon­tak­tową bramkę. Beni­aminek do koń­ca meczu wal­czył oto, by wywieźć z Poz­na­nia cho­ci­aż jeden punkt, lecz lechi­ci gra­jąc w osła­bi­e­niu zdołali do koń­ca spotka­nia dowieźć wygraną.

W poprzed­niej kole­jce Lech Poz­nań wygrał u siebie z Wisłą Kraków 2:0 po bramkach Hen­riqueza oraz Lovrenc­sic­sa. Lechi­ci domi­nowali na boisku i zasłuże­nie pokon­ali wiślaków. Kole­jorz pla­su­je się na czwartym miejs­cu w tabeli, tracąc do Legii sie­dem oczek, jed­nak do zaj­mu­jącej trze­cie miejsce “Białej Gwiazdy” — tylko punkt.

Byd­gos­ki Zaw­isza bezbramkowo zremisował  w 19. kole­jce z Podbeskidziem Biel­sko-Biała. Jak na beni­amin­ka podopieczni Ryszar­da Tarasiewicza spisu­ją się bard­zo dobrze. W ligowej tabeli zaj­mu­ją ósme miejsce z dorobkiem 28 punk­tów. Twierdza przy Gdańskiej jest cięż­ka do zdoby­cia dla przy­jezd­nych. U siebie byd­goszczanie stra­cili zaled­wie sie­dem bramek. W Byd­goszczy prze­grały cho­ci­aż­by Wisła czy Legia. Na wyjaz­dach beni­aminek nie jest już tak imponu­ją­cy, wygrał tylko raz we Wrocław­iu. Będzie to pier­wszy mecz Kami­la Dry­gasa w barwach Zaw­iszy prze­ci­wko Lechowi Poznań.

Spotkanie rozpocznie się o 20:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.