Zieliński: Mam duży sentyment do Lecha

Tren­er Jacek Zielińs­ki swo­je najwięk­sze sukcesy świę­cił pięć lat temu właśnie z Kole­jorzem. Jutro po raz kole­jny zagra on prze­ci­wko swo­je­mu byłe­mu klubowi. Co przed niedziel­nym meczem mówił szkole­niowiec Pasów?

W czwartek lechi­ci wal­czyli w Lidze Europy, a już jutro w Krakowie zmierzą się z tamte­jszą Cra­cov­ią – Takich zespołów, które w tygod­niu grały europe­jskie puchary, a w niedzielę ligę, w Europie są set­ki, dlat­ego nie upa­try­wałbym w tym naszej przewa­gi – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Zielińs­ki. - Moi piłkarze oglą­dali mecz z Basel. Lech poza Legią jest najbardziej twar­zową drużyną w Polsce. Każdy Lecha oglą­da i ma jakieś spo­jrze­nie na jego grę.

Wszyscy dokoła wiedzą, że Lech jest w potężnym kryzysie – Lech przeży­wa trudne chwile, ale my mamy swo­je plany i nie zro­bimy nic, by im ułatwić poprawę tej sytu­acji. Może­my mówić, że panu­je tam kryzys, ale nie zapom­i­na­jmy, że to aktu­al­ny Mis­trz Pol­s­ki. Jestem przeko­nany, że prędzej czy później się przełamią, ale niech to robią od poniedzi­ałku.

Pięć lat temu to właśnie tren­er Zielińs­ki poprowadz­ił lechitów do mis­tr­zowskiego tytułu, a jutro po raz kole­jny stanie jako tren­er drużyny prze­ci­wnej – Na pewno mam do Lecha duży sen­ty­ment. Osiągnąłem w Poz­na­niu najwięk­szy sukces i spędz­iłem tam piękne chwile. Grałem już prze­ci­wko Lechowi, ale miło będzie spotkać zna­jomych – doda­je. – To już jest inny Lech, a ja jestem trenerem Cra­covii i w niedzielę wszys­tko pójdzie na bok.

- Zostało dwóch piłkarzy, którzy grali za moich cza­sów. To Jas­min Buric i Marcin Kamińs­ki. Jest jeszcze Krzysztof Kotorows­ki, ale on rzad­ko pojaw­ia się już w osiem­nastce mec­zowej. Łukasza Trałkę znam z Polonii Warsza­wa. Tak to jest nowy zespół. To nor­malne, że przez pięć lat zaszły duże zmi­any w klu­bie, tym bardziej w Polsce – kończy opiekun Cra­covii.

źródło: cracovia.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress