01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.45min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zieliński potrafi wygrywać z Lechem

Jacek_ZielinskiDla Jac­ka Zielińskiego niedzielne spotkanie będzie trzec­im, w którym zmierzy się on ze swoim byłym pra­co­daw­cą. Po raz pier­wszy w roli szkole­niow­ca Ruchu Chorzów. Wcześniej prowadząc Polonię Warsza­wa. Trze­ba przyz­nać, że były tren­er Lecha na razie dobrze może wspom­i­nać te rywalizację.

W stol­i­cy Wielkopol­s­ki Jacek Zielińs­ki nie pracu­je od listopa­da 2010 roku, kiedy został zwol­niony, a jego miejsce na ław­ce tren­er­skiej zajął Jose Mari Bakero. Od tego cza­su prowadz­ił przez pon­ad rok Polonię Warsza­wa. I to właśnie jako szkole­niowiec tego klubu spotkał się z dwukrot­nie z Lechem Poznań.

Po raz pier­wszy w 8 kwiet­nia 2011, kiedy to jego Polo­nia pokon­ała Lecha 1:0, a gola kil­ka min­ut przed końcem spotka­nia zdobył Artur Sobiech. To spotkanie z liczny­mi podtek­sta­mi. Obaj szkole­niow­cy zamie­nili się wów­czas kluba­mi i grali prze­ci­wko swoim poprzed­nim. W tej rywal­iza­cji lep­szy okazał się Jacek Zieliński.

Kil­ka miesię­cy później „Kole­jorz” ponown­ie pojechał na Kon­wik­torską i znów musi­ał przełknąć czarę goryczy. Tym razem katem Lecha okazał się Edgar Cani i to on zade­cy­dował o zdoby­ciu przez Polonię trzech punk­tów w tym meczu, strze­la­jąc bramkę w ostat­niej min­u­cie pod­sta­wowego cza­su gry. Było to do tej pory drugie i ostat­nie spotkanie Jac­ka Zielińskiego prze­ci­wko Lechowi Poznań.

W najbliższą niedzielę Jacek Zielińs­ki po raz trze­ci spot­ka się z „Kole­jorzem”. Tym razem jako tren­er Ruchu Chorzów. Co ciekawe do tej pory wszys­tkie mecze prze­ci­wko Lechowi jego były tren­er roz­gry­wał na włas­nym obiek­cie. Tak będzie i ter­az. Czy po raz trze­ci udowod­ni on swo­ją wyżs­zość nad Lechem?

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.