02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.19min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zła passa Lecha trwa

Zła passa Lecha trwa

Lech Poz­nań prze­grał mecz z Pogo­nią Szczecin 1:0. Lechi­ci, do czego nas już przyzwycza­ili, roze­grali dwie różne połowy. Pier­wsza, peł­na strza­łów i dobrej, szy­bkiej gry zakończyła się bezbramkowo. Nato­mi­ast dru­ga to już zupełnie inna his­to­ria. Lech był bezsil­ny, nie miał pomysłu na grę, a rotac­je w składzie doprowadz­iły do straty bram­ki, a w kon­sek­wencji do prze­granego spotkania.

Początek meczu był bard­zo wyrów­nany. Akc­ja za akcję, strzał za strzał. W 2. min­u­cie wyśmien­itą okazję do strze­le­nia bram­ki miał Dwal­iszwili, który niekry­ty w polu karnym otrzy­mał wyśmien­ite podanie. Wystar­czyło tylko dobrze skierować piłkę, ponieważ przed napast­nikiem Por­tow­ców był tylko Burić. Na nieszczęś­cie Dwal­iszwi­lego pił­ka nie była taka łat­wa, a pił­ka poszy­bowała pon­ad bramkę.

Już min­utę później odpowiedzi­ał Lech. Kow­nac­ki uderzył jed­nak pon­ad bramkę. W 8. min­u­cie na listę strzel­ców mógł się wpisać Pawłows­ki, który z lewej strony zde­cy­dował się na dość niety­powy strzał. Po uderze­niu przez Pawłowskiego pił­ki, ta odbiła się od poprzeczki.

Kole­jnym genial­nym uderze­niem w 40. min­u­cie po raz kole­jny popisał się Pawłows­ki. Uderzył sprzed pola karnego ide­al­nie, jed­nak jeszcze lep­szą inter­wencją popisał się Słowik, który koniuszka­mi pal­ców skierował piłkę na rzut rożny.

Dru­ga połowa to już zupełnie inne spotkanie w wyko­na­niu Lecha. Lechi­ci po prz­er­wie praw­ie w ogóle nie zagrozili bram­ce Por­tow­ców. Do tego doszły jeszcze zmi­any, które w kole­jnym meczu nie udały się tren­erowi Urbanowi. Po prz­er­wie szkole­niowiec „Kole­jorza” wprowadz­ił drugiego napast­ni­ka nie zabez­piecza­jąc środ­ka boiska, co wyko­rzys­tała Pogoń.

W 59. min­u­cie gospo­darze wys­zli na prowadze­nie. Z lewej strony dośrod­kował Muraws­ki, a piłkę do bram­ki skierował Zwolińs­ki, którego nie pokrył Kadar.

Do koń­ca spotka­nia lechi­ci próbowali jeszcze wyrów­nać, ale ta sztu­ka nie udała się Poznaniakom.

Pogoń Szczecin – Lech Poz­nań 0:1

Bram­ki: Zwoliński

Żółte kart­ki: Muraws­ki, Frączczak, Czer­wińs­ki; Kadar, Ceesay, Pawłowski

POGOŃ: Sowik – Frączczak, Rudol, Czer­wińs­ki, Lewandows­ki – Matras, Muraws­ki – Aka­hoshi, Nunes – Zwolińs­ki, Dwaliszwili

LECH: Burić – Ceesay, Wilusz, Kadar, Volkov – Trał­ka, Linet­ty <75. Tet­teh> – Lovrenc­sics <46. Nic­ki Bille>, Gajos, Pawłows­ki – Kow­nac­ki <64. Jevtić>

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.