01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.0godz.17min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Żółta kartka” dla Michniewicza

michniewicz czeslawW maju 2006 roku w Szczecinie, gdzie w najbliższy poniedzi­ałek zagra Lech odbyło się ostat­nie spotkanie ligowego „Kole­jorza” przed fuzją. Po jego zakończe­niu tren­er Czesław Mich­niewicz otrzy­mał od arbi­tra tamtego spotka­nia sym­bol­iczną żółtą kartkę. Na pamiątkę.

Jeden z zawod­ników Lecha Poz­nań po ostat­nim gwiz­d­ku dał Gratanowi, który prowadz­ił tamten mecz swo­ją pomarańc­zowo-czarną koszulkę. W takich, bowiem wys­tępowali w tym meczu zawod­ni­cy „Kole­jorza”.

- Niewiele się zas­tanaw­iałem i wyjąłem z kieszeni żółtą kartkę. Napisałem na niej parę słów i wręczyłem tren­erowi Mich­niewic­zowi. Praw­da jest taka, że dziś skończył się pewien okres w pol­skiej piłce. Lech w doty­chcza­sowej postaci przes­ta­je ist­nieć, a odkąd ja jestem w ekstrak­lasie, czyli od 14 lat, zawsze ten Lech był - mówił po tam­tym meczu sędzia Granat

Na żółtej kartce arbiter napisał:

- Gen­er­ałowi Mich­niewic­zowi i jego chłopakom ze „starego” LECHA pod dowództwem kap­i­tana Reis­sa na zakończe­nie pewnej dekady. Z życzeni­a­mi dal­szych sukcesów piłkarskich.

Sędzia J. Granat.

To dla mnie bard­zo miły prezent od sędziego — nie krył wzruszenia po spotka­niu tren­er „Kole­jorza” Czesław Michniewicz.

Tamten mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Jed­nak z per­spek­ty­wy cza­su, to nie wynik ma znacze­nie. To mecz wyjątkowy ze wzglę­du na późniejszą his­torię, fuzję. Dla wielu piłkarzy było to ostat­nie spotkanie w barwach Lecha Poz­nań. Ostat­nie również dla mile wspom­i­nanego do dzisi­aj w stol­i­cy Wielkopol­s­ki „Czesia”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.