27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.16min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Inauguracja z wicemistrzem

Jutro piłkarze Lecha zain­au­gu­ru­ją roz­gry­w­ki ligowe, choć roze­grali już sie­dem meczów o stawkę w tym sezonie. Przed rozpoczę­ciem zma­gań w T‑Mobile Ekstrak­lasie „Kole­jorz” odpadł już z roz­gry­wek Ligi Europy oraz Pucharu Pol­s­ki. Dlat­ego w tym sezonie Lechit­om pozostała wal­ka w 30 meczach ligowych. W pier­wszym z nich podopieczni Mar­iusza Ruma­ka pode­jmą wicemistrza Pol­s­ki — Ruch Chorzów.

Przy­go­towa­nia do nowego sezonu obie drużyny rozpoczęły znacznie wcześniej niż pozostali ligow­cy, a było to spowodowane startem w europe­js­kich pucharach. Obie jed­nak odpadły już z elim­i­nacji Ligi Europy, prze­gry­wa­jąc swo­je dwumecze w III rundzie kwal­i­fikacji. „Kole­jorz” nie poradz­ił sobie z AIK Sol­na, nato­mi­ast Ruch Chorzów został odpraw­iony przez Vik­torię Pilzno.

Latem w Poz­na­niu doszło do wielu zmi­an. Z klubem pożeg­nało się sied­miu zawod­ników, a na ich miejsc zatrud­niono trzech — Łukasza Trałkę, Ger­go Lovren­ci­c­sa i Ceesaya Keb­bę. Do pier­wszego zespołu prze­sunię­to z drużyny Młodej Ekstrak­lasy kole­jną dwójkę — Adri­ana Cieśla­ka i Karo­la Linet­tego. Z kolei w Chor­zowie pożeg­nano m.in Rafała Grodz­ick­iego, Pawła Abot­ta i Woj­ciecha Grzy­ba, a zatrud­niono Pavla Sul­te­sa, Macie­ja Sad­lo­ka i byłego Lechitę Marci­na Kikuta.

W tym tygod­niu obie drużyny nie trenowały w kom­ple­cie ze wzglę­du na odby­wa­jące się na jego początku zgrupowa­nia reprezen­tacji nar­o­dowych. Z Poz­na­nia powoła­nia otrzy­mali Marcin Kamińs­ki, Rafał Muraws­ki, Lusi Hen­riquez i Alek­san­dar Tonew, nato­mi­ast z Chor­zowa na kadrę udali się Arka­diusz Piech i Maciej Jankowski.

Ostat­ni raz Ruch Chorzów w Poz­na­niu goś­cił 14 maja 2011 roku, gdy po bram­ce Jac­ka Kieł­ba „Kole­jorz” wygrał 1:0. W ubiegłym sezonie spotkanie pomiędzy tymi zespoła­mi, które w roli gospo­darza roz­gry­wał Lech Poz­nań odbyło się we Wronkach, a prowadzeni wów­czas przez Jose Mari Bakero Lechi­ci pokon­ali pewnie „Niebies­kich” 3:0. W rewanżu to jed­nak Ruch okazał się lep­szy o potrak­tował Poz­na­ni­aków takim samym rezul­tatem, po którym zwol­niony ze stanowiska tren­era został wspom­ni­any przed chwilą Hiszpan.

Początek spotka­nia w sobotę, 18 sierp­nia, o godz. 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.