02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.1godz.47min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zrewanżować się za poprzedni mecz

Zrewanżować się za poprzedni mecz

Już dzisi­aj “Kole­jorz” zmierzy się z lid­erem Ekstrak­lasy — Legią Warsza­wa. Spotkanie zgoła inne od tych wszys­t­kich, które te dwie drużyny ze sobą roze­grały. Do pier­wszego miejs­ca Lechowi braku­je ośmiu oczek, a widząc w jakiej formie jest ryw­al z Warsza­wy raczej nie moż­na spodziewać się, że potknie się na tyle dużo razy, by “Kole­jorz” mógł ją dogonić.

Mecz sprzed pokazał dwa różne oblicza Lecha. Pier­wsza połowa, pomi­mo wielu niewyko­rzys­tanych sytu­acji, była naprawdę dobra w wyko­na­niu lechitów. Dru­ga nato­mi­ast pozostaw­iała wiele do życzenia: Chci­ałbym, żeby Lech grał trochę inaczej, ale jeśli tego nie moż­na zro­bić, to musimy grać o wynik. Mogliśmy grać cały czas tak jak w pier­wszej połowie w Łęcznej – chci­ałbym iść w tym kierunku — powiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej tren­er Jan Urban.

Szkole­niowiec Lecha Poz­nań naw­iązał jeszcze do Nick­iego Bille, który w Łęcznej strzelił jed­ną bramkę, a mógł o wiele więcej: Trze­ba zro­bić dwa kro­ki, a nie jeden – wykre­ować i wyko­rzys­tać. Pier­wszy już zro­bil­iśmy, w drugim przy­pad­ku Nic­ki strzelił, ale trze­ba umieć dobić prze­ci­wni­ka - powiedzi­ał Urban.

W tym sezonie z Legią mamy wyrów­nany bilans, jeśli chodzi o bezpośred­nie spotka­nia. Niecały miesiąc temu, pod­czas meczu przy Buł­garskiej lechi­ci ulegli drużynie ze stol­i­cy 2:0, nato­mi­ast pier­wsze spotkanie w tym sezonie to właśnie zawod­ni­cy Lecha wygrali, pokonu­jąc wtedy Legię 1:0.

Warsza­wskiej Legii na pewno będzie zależało na tym, żeby dzisiejszy mecz był jak najm­niej bolesny. Wicelid­er, Piast Gli­wice, ma tylko jeden punkt straty do pier­wszej lokaty, co każe Legii co chwila oglą­dać się do tyłu. Tak, czy inaczej, mecz z Lechem jest dla podopiecznych tren­era Czer­czesowa bard­zo ważny, pomoże odskoczyć Pias­towi o kil­ka oczek, albo utrzy­mać doty­chcza­sowy dys­tans. Warto przy tym przy­pom­nieć sytu­ację z sezonu 14/15, gdy po rundzie zasad­niczej Legia również miała jednop­unk­tową przewagę nad Lechem Poz­nań. Wtedy to Legii nie udało się dociągnąć lid­era do koń­ca i musi­ała ustąpić na rzecz swo­jego rywala z Poznania.

O tym, jak przewidy­wal­nie zagra dzisi­aj Legia mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej szkole­niowiec Lecha: Legia rzu­ci się na nas od początku. Oni z każdym prze­ci­wnikiem gra­ją podob­nie. Nie kon­stru­u­ją zbyt dłu­go akcji ofen­sy­wnych. Częs­to jed­nym podaniem otworzy drogę do bram­ki napast­nikom lub pomoc­nikom. Tego oni nie zmieni­a­ją — mówił Urban.

Do Warsza­wy nie pojechało trzech lechitów: Maciej Wilusz, Ger­go Lovrenc­sics i Marcin Robak. Poza tym tren­er ma wszys­t­kich do dys­pozy­cji. Do pier­wszej drużyny wraca Szy­mon Pawłows­ki po pon­ad miesięcznej prz­er­wie spowodowanej zła­maniem koś­ci jarz­mowej. Lech na papierze wyglą­da o wiele lep­iej, niż przed miesiącem, zwracał na to uwagę sam Urban: Kadra od ostat­niego meczu się pow­ięk­szyła. Brakowało nam kluc­zowych zawod­ników. Pamię­tamy tamtej okres. Infekc­je, grypy. Jesteśmy sil­niejsi, może­my roze­grać lep­sze spotkanie niż miesiąc temu z Legią.

Mecz Legia — Lech rozpocznie się punk­tu­al­nie o godzinie 20:30 na Sta­dion­ie Wojs­ka Pol­skiego w Warszawie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.