27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.12godz.1min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Żuraw: Naszą siłą będzie kolektyw

Żuraw: Naszą siłą będzie kolektyw

Już w sobotę lechi­ci po raz czwarty w tym sezonie zmierzą się z Legią Warsza­wa. Lechi­ci chcą zamazać plamę z finału Pucharu Pol­s­ki i wszyscy zapowiada­ją zwycięstwo.

Nie da się nie wspom­nieć finałowego meczu z zeszłego tygod­nia, ale jak zapowia­da dru­gi tren­er Kole­jorza, pucharowe roz­gry­w­ki są już za nami – To jest his­to­ria, na którą nie mamy już wpły­wu. Przy­go­towu­je­my się do następ­nego meczu, otwier­amy nowy rozdzi­ał i mamy nadzieję, że się uda – mówił w tygodniu.

Kole­jorz cały czas ma prob­lem, by zagrać w meczu dwie równe połowy. Od czego to zależy? — Takie tem­po jest nie do wytrzy­ma­nia przez cały mecz. Miejmy nadzieję, że w tych meczach decy­du­ją­cych będziemy umieli rozłożyć tę dobrą grę na jed­ną i drugą połowę – tłu­maczy asys­tent tren­era Sko­rży. A może Lechowi w min­iony week­end zabrakło po pros­tu boiskowego doświad­cza­nia i cwa­ni­act­wa? – Legia grała z takim zespołem jak np. Ajax Ams­ter­dam i to na pewno pro­cen­tu­je. Na to nie mamy wpły­wu. Z każdym meczem i treningiem będziemy robić wszys­tko, by nabrać pewnoś­ci siebie. Zro­bimy wszys­tko, byśmy też do tych pucharów trafili i kiedyś powiedzieli ‚że mamy to samo doświad­cze­nie, co Legia.

W Warsza­w­ie nie najlepiej spisał się Maciej Gos­tom­s­ki, który dwukrot­nie musi­ał wyj­mować piłkę z siat­ki. Czy przed sobot­nim meczem sztab decy­du­ję się na zmi­anę w bram­ce? – Nie bard­zo rozu­miem tę całą nagonkę na Macie­ja. Jest to bramkarz, na którego bard­zo liczymy, tak jak na pozostałych. Jed­na inter­wenc­ja czy zagranie nie może powodować zmi­any. Musimy się sku­pi­ać na tym, aby atmos­fera w zes­pole była jak najlep­sza, żeby po jed­nym błędzie kole­gi, dru­gi pomógł, a nie skakał sobie do gardła – przyz­na­je tren­er Żuraw.

Co zatem będzie siłą Lecha na ostat­nie sie­dem meczów tego sezonu? –  Kolek­tyw. Ci zawod­ni­cy na których bard­zo liczymy, wraca­ją do formy po kon­tuzji. Liczymy, że jak wszys­tko się zazębi to ten zespół będzie jeszcze silniejszy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.