02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.32min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zwycięstwo ze Spartą Praga

Zwycięstwo ze Spartą Praga

W trzec­im sparingu na obozie w Hisz­panii lep­si okaza­li się lechi­ci, którzy wygrali 2:1 ze Spartą Pra­ga, po bramkach Hamalaine­na i Lovrencsicsa

Początek spotka­nia był wyrów­nany i obie drużyny grały w środ­ku pola. Po kwad­ran­sie Lech prze­jął inic­jaty­wę, ale nie przekładało się to na bram­ki. Najlep­szą okazję w 22. min­u­cie miał Lovrenc­sics, ale tech­niczny strzał Węgra minął słu­pek. Chwilę później uderzał Cemak, jed­nak dobrze inter­we­niował Gos­tom­s­ki. W 38. min­u­cie na prowadze­nie wys­zli lechi­ci. Akcję roze­grał Claasen poda­jąc do Hamalaine­na. Fin tech­nicznym uderze­niem pokon­ała Cecha.

Po prz­er­wie poz­na­ni­a­cy pod­wyższyli prowadze­nie. W 57. min­u­cie Linet­ty zagrał do Lovrenc­sic­sa, a ten pewnym strza­łem pokon­ał Cecha. Parę min­ut później kole­jną szan­sę miał Hamalainen ale dobrą paradą w obronie popisał się golkiper Spar­ty.  W 72. min­u­cie kon­tak­tową bramkę zdobyli piłkarze Spar­ty. Hybs zagrał do Julisa, a ten z bliskiej odległoś­ci pokon­ał Gos­tom­skiego. Po stra­cie bram­ki tren­er Rumak wymienił praw­ie całą jede­nastkę zostaw­ia­jąc na boisku jedynie Pawłowskiego i Gos­tom­skiego. Pod koniec spotka­nia inic­jaty­wę prze­jęła Spar­ta, ale nie potrafiła strzelić wyrównu­jącej bramki.

W środę, o godzinie 16 lechi­ci zagra­ją z rosyjskim FK Krasnodar

Lech Poz­nań – Spar­ta Pra­ga 2:1 (1:0)

Bram­ki: 38. Hamalainen, 57. Lovrenc­sics – 72. Julis

Lech Poz­nań:  Maciej Gos­tom­s­ki — Tomasz Kędzio­ra, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamińs­ki, Bar­ry Dou­glas — Łukasz Trał­ka, Karol Linet­ty — Ger­go Lovrenc­sics, Day­lon Claasen, Szy­mon Pawłows­ki — Kasper Hamalainen

Lech Poz­nań (od 72. min­u­ty): Maciej Gos­tom­s­ki – Jan Bednarek, Paulus Ara­ju­uri, Manuel Arbole­da, Luis Hen­riquez – Dim­itri­je Injac, Szy­mon Zgar­da – Ger­go Lovrenc­sics, Dar­iusz Formel­la, Mateusz Możdżeń – Daw­id Kownacki.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.