Żywa lekcja historii Lecha Poznań

ivan reissik djurdjevicWczo­raj przy Buł­garskiej przeżyliśmy coś mag­icznego. Moż­na było przewidzieć, że pożeg­nanie Pio­tra i Ivana dla wielu z nas będzie trud­nym doświad­cze­niem i pewnie nie jeden z Kiboli uronił łzę, ale chy­ba nikt nie spodziewał się, że to spon­tan­iczne pożeg­nanie prze­rodzi się w prawdzi­wą lekcję tego czy jest Lech Poznań.

Tak sobię myślę, że pożeg­nanie zarówno jed­nego jak i drugiego piłkarza było niesamowite. Jak marze­nie. Dla jed­nego asys­ta, dla drugiego bram­ka. Wiel­ka sprawa.

Reakc­ja “Dju­ki” po bram­ce pokazu­je wiele. To, co zro­bił po tym jak na tabl­i­cy świ­etl­nej pojaw­ił się jego numer i miał zejść z boiska,na którym zagrał ostat­ni mecz? Uklęknął i ucałował murawę.

Zro­bił wiele dla pił­ki, pił­ka wiele mu zwró­ciła. Pewien etap w jego życiu się skończył, ale to nie znaczy, że nie powinien go szanować. Uszanował i podz­iękował, najlepiej jak mógł.

Szpaler dla Ser­ba, zejś­cie na ławkę rez­er­wowych, a potem niespodziewane i niezwyk­le spon­tan­iczne przyjś­cie do Kotła. “Dju­ka” to niesamow­ity facet i pro­fesjon­al­ista. Podz­iękował i zaintonował “W grodzie Przemysława”.

Chwilę później to samo spotkało Pio­tra Reis­sa. On również szedł przy szpalerze i też poszedł do Kotła. Zaintonował “Bo w Poz­na­niu, w Poz­na­niu, w Poz­na­niu…” i odpal­ił racę. Tego chy­ba nikt się nie spodziewał.

Dla młodych kibiców, ale także piłkarzy ten mecz był niesamow­itą lekcją his­torii Lecha Poz­nań. His­torii i sza­cunku do tego klubu. Tego czym jest “Kole­jorz” nie nauczą ich trenin­gi czy roz­mowy, ale właśnie takie mecze jak ten. Takie zachowanie prawdzi­wych Leg­end Lecha — zarówno “Rejsi­ka” jak i “Dju­ki”. Sza­cunek do barw, kibiców, pił­ki nożnej. Pro­fesjon­alne pode­jś­cie do zawodu.

Obyśmy dłu­go nie musieli czekać na następców. Najważniejsze, żeby wiedzieli, że Lech powinien być dla niego sprawą honoru.

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress