10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.26min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Alan Czerwiński ze stoma występami w lidze

Alan Czerwiński ze stoma występami w lidze

Jak poda­je ofic­jal­na strona Lecha Poz­nań, niedziel­ny mecz był wyjątkowy dla jed­nego z graczy “Kole­jorza”. Alan Czer­wińs­ki dłu­go wyczeki­waną wygraną ucz­cił bowiem set­nym wys­tępem na poziomie Ekstrak­lasy. Prawy obroń­ca miał okazję reprezen­tować bar­wy dwóch klubów.

Najwięcej w koszulce Zagłębia Lubin

Alan Czer­wińs­ki szer­szej pub­licznoś­ci zaprezen­tował się przede wszys­tkim gra­jąc dla zespołu Zagłębia Lubin. W szere­gach drużyny “Miedziowych” niespeł­na 29-let­ni obroń­ca roze­grał aż 82 spotka­nia ligowe. Pod­czas tych wys­tępów Czer­wińs­ki dał się poz­nać w szczegól­noś­ci jako świet­ny asys­tent, ponieważ szes­naś­cie razy był autorem ostat­nich podań. Z bramek cieszył się zaled­wie dwa razy.

Zobacz także: Piłkarze Lecha Poz­nań po zwycięst­wie ze Śląskiem Wrocław

Defen­sor na debi­ut w Ekstrak­lasie czekał sto­sunkowo dłu­go, ponieważ w jego przy­pad­ku nastąpiło to dopiero w 2017 roku, kiedy miał już 25 lat. Od razu jed­nak wywal­czył sobie miejsce w pod­sta­wowym składzie Zagłębia Lubin i nie odd­ał go do momen­tu ode­jś­cia do Lecha Poznań.

Jeśli chodzi o wyczyny Alana Czer­wińskiego w drużynie Lecha Poz­nań, to z wiadomych powodów nie będą tak okaza­łe. Obroń­ca do zespołu z Wielkopol­s­ki trafił przed kam­panią 2020/21, ale podob­nie jak w poprzed­niej ekip­ie otrzy­mał sta­tus pod­sta­wowego zawod­ni­ka. Na początku god­nym prze­ci­wnikiem w walce o pier­wszy skład był Robert Gum­ny, ale wychowanek szy­bko odszedł do Niemiec. Czer­wińs­ki w barwach Lecha zagrał do tej pory osiem­naś­cie spotkań ligowych, w których zan­otował trzy asysty.

 

fot.przegladsportowy.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.