03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.36min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Antoni Kozubal zadebiutował w pierwszym zespole Lecha Poznań

Antoni Kozubal zadebiutował w pierwszym zespole Lecha Poznań

Antoni Kozubal w prze­ci­wieńst­wie do kolegów z zespołu, po niedziel­nym star­ciu z Piastem Gli­wice może być bard­zo zad­owolony. Młody zawod­nik wicemistrzów Pol­s­ki zade­bi­u­tował w pier­wszym zes­pole Lecha, a ofic­jal­na strona klubu pochwal­iła się lis­tem 16-lat­ka, który o założe­niu niebiesko-białej koszul­ki marzył już od najmłod­szych lat.

Pierwszy taki piłkarz w XXI wieku

Dla samego Lecha Poz­nań wejś­cie Antoniego Kozubala również miało spore znacze­nie. Środ­kowy pomoc­nik znany dotąd z rez­erw “Kole­jorza” stał się bowiem najmłod­szym zawod­nikiem, który zagrał w pol­skiej lidze w jego barwach. Kozubal w momen­cie wejś­cia na boisko miał 16 lat 5 miesię­cy i 24 dni. Dzię­ki temu, zaled­wie o kil­ka tygod­ni wyprzedz­ił równie młodych Daw­i­da Kow­nack­iego czy Fil­i­pa Marchwińskiego.

Lech Poz­nań pochwal­ił się po koń­cowym gwiz­d­ku lis­tem, jaki Antoni Kozubal napisał jeszcze w wieku kilku lat. Mimo prze­by­wa­nia na tere­nie wojew­ództ­wa pod­karpack­iego, Kozubal jas­no dawał do zrozu­mienia, które­mu klubowi kibicuje.

Moim najwięk­szym marze­niem jest zostać piłkarzem. Marzę o świet­nej kari­erze w dobrym klu­bie. Szczytem moich marzeń jest gra w Lechu Poz­nań. Marzenia się speł­ni­a­ją dobrą pracą i chę­cią. Jestem młodym człowiekiem, który chce speł­ni­ać wspani­ałe marzenia. Bard­zo kocham piłkę nożną i wiem, że kiedyś będę piłkarzem — napisał Kozubal.

Zobacz także: Kar­lo Muhar ze świet­ną grą na wypoży­cze­niu w Turcji

Antoni Kozubal z biegiem cza­su powinien liczyć na coraz więcej szans. Dar­iusz Żuraw chwal­ił bowiem 16-lat­ka już pod­czas sty­czniowego zgrupowa­nia przed rozpoczę­ciem rundy wiosen­nej. Wów­czas Kozubal dał się poz­nać jako świet­nie wyszkolony tech­nicznie, ale i wal­czą­cy zawod­nik środ­ka pola. Nic więc dzi­wnego, że niemal od razu został porów­nany do Karo­la Linetty’ego.

 

fot.400mm.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.