06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.16godz.31min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Aron Johansson nowym napastnikiem Lecha Poznań?

Aron Johansson nowym napastnikiem Lecha Poznań?

Lech Poz­nań cały czas nie usta­je w poszuki­wa­ni­ach dobrego zmi­en­ni­ka dla Mikaela Isha­ka. Według dobrze poin­for­mowanych mediów, na celown­iku “Kole­jorza” miał znaleźć się Aron Johans­son. Napast­nik posi­a­da ciekawe CV, aczkol­wiek ostat­nio był bezrobotny.

Przeszłość na niemieckich ziemiach

Aron Johans­son w klubach ze śred­niego europe­jskiego poziomu nie jest postacią anon­i­mową. Amerykanin do tej pory miał okazję zakładać koszul­ki Werderu Bre­ma czy AZ Alk­maar. W barwach niemieck­iego zespołu 30-latek zdobył zaled­wie cztery bram­ki na poziomie Bun­desli­gi. Gdy spo­jrzymy, że potrze­bował na to aż trzech sezonów, raczej nie będziemy zbyt zadowoleni.

Zobacz także: Moham­mad Awwad ode­jdzie z Lecha?

Najwięk­sze sukcesy indy­wid­u­alne Johans­son świę­cił gra­jąc w AZ Alk­maar. W sezonie 2013/14 napast­nik strzelił siedem­naś­cie goli w holen­der­skiej Ere­di­visie, ale jed­nocześnie zapisał na swoim kon­cie pon­ad trzy­dzieś­ci wys­tępów. Niewiele mniej, Johans­son zdobył w barwach Ham­mar­by, gdzie w ostat­niej kam­panii trafił dwanaś­cie razy do siatki.

Ze szwedzkim klubem, Johans­son rozs­tał się wraz z końcem 2020 roku i od tego cza­su jest wol­nym zawod­nikiem. Co ciekawe, Amerykanin w barwach ostat­niej drużyny zmierzył się z Lechem Poz­nań. Miało to miejsce w ramach elim­i­nacji do roz­gry­wek Ligi Europy. Poz­na­ni­a­cy zwyciężyli wów­czas 3:0.

Jak poin­for­mował dzi­en­nikarz por­talu WP Sportowe Fak­ty, Piotr Koźmińs­ki, Aron Johans­son już we wtorek ma prze­jść testy medy­czne i pod­pisać kon­trakt z wicemistrza­mi Polski.

 

fot.gettyimages.com

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.