Bilans powołanych piłkarzy Kolejorza

kasper hamalainenW min­ionym tygod­niu część zawod­ników Lecha prze­by­wała na zgrupowa­ni­ach reprezen­tacji nar­o­dowych. Prześledźmy poczy­na­nia powołanych lechitów!

Kadra U19 zagrała dwa towarzyskie spotka­nia. Pier­wszym rywalem Polaków był Dol­can Ząb­ki. Mecz zakończył się dwubramkowym zwycięst­wem pier­ws­zoligowego zespołu. Przez pier­wszą połowę na boisku wys­tępował Dar­iusz Formel­la oraz Daw­id Kow­nac­ki. Młod­szy z nich pod­czas tego spotka­nia nabaw­ił się kon­tuzji mięś­nia czworogłowego uda i opuś­cił przed­w­cześnie zgrupowanie. W meczu ze Słowacją Pola­cy również prze­grali, tym razem 1:3. W zes­pole Marci­na Sasala wys­tąpił Formel­la, który grał przez 68 minut.

Szy­mon Drew­ni­ak reprezen­tował kadrę U20, która roze­grała mecze w ramach Turnieju Czterech Nar­o­dów. Nieste­ty, druży­na Jac­ka Zielińskiego uległa naszym zachod­nim sąsi­adom 0:2, a Drew­ni­ak plac gry opuś­cił w 85. min­u­cie. W drugim meczu turnieju Pola­cy rywal­i­zowali z reprezen­tacją Włoch i ponown­ie prze­grali. Tym razem różnicą trzech bramek. Młody lechi­ta na boisku prze­by­wał przez 72 minuty.

W meczach o punk­ty zagrał Marcin Kamińs­ki i Karol Linet­ty. Pol­s­ka reprezen­tac­ja U21 prze­grała w Mal­mo ze Szwecją w ramach elim­i­nacji młodzieżowych mis­tr­zostw Europy 1:3. Całe spotkanie roze­grali dwaj wymie­nieni wcześniej piłkarze. W meczu towarzyskim z reprezen­tacją Por­tu­galii wys­tąpił już tylko Karol Linet­ty i spędz­ił na boisku 60 min­ut. Marcin Kamińs­ki nato­mi­ast wró­cił do Poz­na­nia ze skrę­coną kostką i musi pau­zować. Na zgrupowanie kadry U21 został powołany także Tomasz Kędzio­ra, jed­nak 19-let­ni obroń­ca Kole­jorza zma­gał się z urazem mięś­nia dwugłowego uda i nie pojechał na reprezentację.

Na zgrupowa­ni­ach reprezen­tacji prze­by­wali także obcokra­jow­cy. Najdłużej ba boiskach między­nar­o­dowych prze­by­wał Luis Hen­riqeuz. Pana­ma rywal­i­zowała w stre­fie CONCACAF w elim­i­nac­jach do mis­tr­zostw świa­ta. Reprezen­tac­ja lechi­ty dwukrot­nie zremisowała: bezbramkowo z Jama­jką oraz 2:2 z Hon­durasem. Hen­riquez w obu meczach wys­tąpił od pier­wszej do ostat­niej min­u­ty. Pana­ma zna­j­du­je się na czwartej pozy­cji w tabeli CONCACAF i ma realne szanse na awans do przyszłorocznego mundialu.

W obu meczach kadry Fin­landii zagrał Kasper Hamalainen. „Suo­mi” nie mają już szans na awans na mundi­al. W pier­wszym meczu ulegli Hisz­panom 0:2, nato­mi­ast we wtorek wygrali z Gruzją po rzu­cie karnym. Finowie zaj­mu­ją trze­cią lokatę w grupie I.

Barw swo­jego kra­ju bronił także Ger­go Lovrenc­sics. Węgrzy prze­grali na wyjeździe z Rumu­nią 0:3, a od 69 min­u­ty na boisku pojaw­ił piłkarz Kole­jorza. Lovrenc­sics cały mecz z Estonią prze­siedzi­ał na ław­ce rez­er­wowych. Madziarowie zaj­mu­ją drugą pozy­cję w swo­jej grupie.

Mar­ta Kicińs­ka i Klau­dia Kaźmierczak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress