06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.17godz.45min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bjelica: W Lechu Poznań chcieli zdobyć mistrzostwo młodzieżowcami z IV ligi

Bjelica: W Lechu Poznań chcieli zdobyć mistrzostwo młodzieżowcami z <span class="caps">IV</span> ligi

Nenab Bjel­i­ca udzielił ostat­nio wywiadu dla chorwack­iego por­talu “germanijak.hr”, w którym sko­men­tował swój pobyt w Polsce. Były już tren­er Lecha Poz­nań skry­tykował władze klubu, wymieni­a­jąc przy­czyny braku tro­feów. Bjel­i­ca poruszył też kil­ka bieżą­cych tematów.

Dzięki mediom Ekstraklasa wygląda jak Bundesliga”

Były szkole­niowiec w kon­tekś­cie pol­skiej Ekstrak­lasy poruszył przede wszys­tkim dwa tem­aty. Bjel­i­ca dotknął oczy­wiś­cie Lecha Poz­nań, gdzie w trak­cie niecałych dwóch lat nie udało mu się wywal­czyć ani jed­nego tro­feum. Chor­wat skry­tykował jed­nak władze poz­nańskiego klubu, zarzu­ca­jąc im zbyt duże ambic­je w zestaw­ie­niu z możliwościami.

Nie dzielę piłkarzy na starych i młodych, ale na tych co mogą i nie mogą. Może być piłkarz, który ma 31 lat i może dać więcej niż jak­iś 20-let­ni piłkarz i na odwrót. Nie jestem zwolen­nikiem wys­taw­ia­nia młodych piłkarzy tylko dlat­ego, że są młodzi. Nie tylko w Dinamie czy Osi­jeku. Byłem trenerem Lecha Poz­nań i mieliśmy młodzieżowy zespół w czwartej lidze, a klub chci­ał, żeby młodzi grali. Wal­czysz o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki a oni chcą, żebyś grał młody­mi piłkarza­mi, którzy zaj­mowali ósme miejsce w czwartej lidze. To real­isty­czne? Oczeki­wa­nia klubów częs­to nie są realne — przyz­nał Bjelica.

Zobacz również: Puchacz potwierdz­ił swo­je ode­jś­cie do Unionu

Bjel­i­ca nie pozostał dłużny także samej Ekstrak­lasie. W opinii 49-lat­ka za dosyć dobrą pro­mocję roz­gry­wek odpowiedzialne są przede wszys­tkim media, a nie poziom sportowy, który według byłego tren­era Lecha Poz­nań jest gorszy niż w Chorwacji.

W tym roku liga chorwac­ka jest niezwyk­le intere­su­ją­ca. Każdy o coś wal­czy. Myślę, że braku­je jej jed­nak więk­szego zain­tere­sowa­nia mediów i samych kibiców. Na przykład pol­s­ka liga jest słab­sza od chorwack­iej, ale dzię­ki otoczce medi­al­nej wyglą­da jak Bun­desli­ga — dodał Bjelica.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.