01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-1godz.-4min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bjelica: W Lechu Poznań chcieli zdobyć mistrzostwo młodzieżowcami z IV ligi

Bjelica: W Lechu Poznań chcieli zdobyć mistrzostwo młodzieżowcami z <span class="caps">IV</span> ligi

Nenab Bjel­i­ca udzielił ostat­nio wywiadu dla chorwack­iego por­talu “germanijak.hr”, w którym sko­men­tował swój pobyt w Polsce. Były już tren­er Lecha Poz­nań skry­tykował władze klubu, wymieni­a­jąc przy­czyny braku tro­feów. Bjel­i­ca poruszył też kil­ka bieżą­cych tematów.

Dzięki mediom Ekstraklasa wygląda jak Bundesliga”

Były szkole­niowiec w kon­tekś­cie pol­skiej Ekstrak­lasy poruszył przede wszys­tkim dwa tem­aty. Bjel­i­ca dotknął oczy­wiś­cie Lecha Poz­nań, gdzie w trak­cie niecałych dwóch lat nie udało mu się wywal­czyć ani jed­nego tro­feum. Chor­wat skry­tykował jed­nak władze poz­nańskiego klubu, zarzu­ca­jąc im zbyt duże ambic­je w zestaw­ie­niu z możliwościami.

Nie dzielę piłkarzy na starych i młodych, ale na tych co mogą i nie mogą. Może być piłkarz, który ma 31 lat i może dać więcej niż jak­iś 20-let­ni piłkarz i na odwrót. Nie jestem zwolen­nikiem wys­taw­ia­nia młodych piłkarzy tylko dlat­ego, że są młodzi. Nie tylko w Dinamie czy Osi­jeku. Byłem trenerem Lecha Poz­nań i mieliśmy młodzieżowy zespół w czwartej lidze, a klub chci­ał, żeby młodzi grali. Wal­czysz o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki a oni chcą, żebyś grał młody­mi piłkarza­mi, którzy zaj­mowali ósme miejsce w czwartej lidze. To real­isty­czne? Oczeki­wa­nia klubów częs­to nie są realne — przyz­nał Bjelica.

Zobacz również: Puchacz potwierdz­ił swo­je ode­jś­cie do Unionu

Bjel­i­ca nie pozostał dłużny także samej Ekstrak­lasie. W opinii 49-lat­ka za dosyć dobrą pro­mocję roz­gry­wek odpowiedzialne są przede wszys­tkim media, a nie poziom sportowy, który według byłego tren­era Lecha Poz­nań jest gorszy niż w Chorwacji.

W tym roku liga chorwac­ka jest niezwyk­le intere­su­ją­ca. Każdy o coś wal­czy. Myślę, że braku­je jej jed­nak więk­szego zain­tere­sowa­nia mediów i samych kibiców. Na przykład pol­s­ka liga jest słab­sza od chorwack­iej, ale dzię­ki otoczce medi­al­nej wyglą­da jak Bun­desli­ga — dodał Bjelica.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.