01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-1godz.-45min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dariusz Żuraw: To zwycięstwo jest dla nas niezwykle cenne

Dariusz Żuraw: To zwycięstwo jest dla nas niezwykle cenne

Dar­iusz Żuraw trady­cyjnie pojaw­ił się na kon­fer­encji pra­sowej po kole­jnym star­ciu w PKO BP Ekstrak­lasie. Tren­er “Kole­jorza” miał powody do radoś­ci, ponieważ jego zespół pokon­ał wicelid­era tabeli i wydłużył ser­ię zwycięstw do trze­ciego wygranego pojedynku.

Myślę, że tą pracą wyjdziemy na prostą”

Poko­nanie Pogo­ni Szczecin 1:0 ma o tyle duże znacze­nie, że Dar­iusz Żuraw wraz z Lechem Poz­nań znów zderzył się ze ścianą. Po dwóch wygranych meczach w lidze, nad­szedł wtorkowy poje­dynek z Rakowem Częs­to­chowa w Pucharze Pol­s­ki. Wicemistr­zowie Pol­s­ki odpadli z tych roz­gry­wek i znacznie skom­p­likowali sobie i tak nieciekawy sezon. Jak Dar­iusz Żuraw ocenił pracę zespołu w star­ciu w Szczecinie?

Pier­wsza połowa była dobra w naszym wyko­na­niu, gral­iśmy wysokim pressingiem, nie dal­iśmy zbyt­nio Pogo­ni rozwinąć skrzy­deł. Do tego zdobyliśmy bramkę, która dała nam prowadze­nie. W drugiej częś­ci gospo­darze moc­no naciskali, ale to my mieliśmy kil­ka naprawdę bard­zo dogod­nych sytu­acji, żeby ten wynik szy­b­ciej “zamknąć”. A tak to do koń­ca musieliśmy wal­czyć, ale brawa dla chłopaków, bo Pogoń nie zwykła prze­gry­wać u siebie, więc tym bardziej to zwycięst­wo jest dla nas cenne — powiedzi­ał Żuraw.

Dar­iusz Żuraw został oczy­wiś­cie zapy­tany o swo­ją posadę i czy poko­nanie Pogo­ni jest pewnego rodza­ju odpowiedz­ią na pojaw­ia­jącą się z każdej strony kry­tykę. Według szkole­niow­ca Lecha Poz­nań, jego druży­na nie musi niczego udowad­ni­ać i tylko ciężką pracą może wyjść z kryzysu.

Nie trak­tu­ję tej wygranej jako odpowiedzi na kry­tykę. My pracu­je­my i tak jak wcześniej nie wszys­tko nam po drodze wychodz­iło, tak myślę, że właśnie tą pracą wyjdziemy na prostą i liczę, iż to zwycięst­wo będzie dla nas takim moc­nym początkiem, choć to już trze­ci dla nas wygrany mecz z rzę­du w lidze — dodał Żuraw.

Zobacz także: Spon­sor Lecha wchodzi na glob­al­ny rynek

W trak­cie kon­fer­encji został porus­zony również tem­at nadal kon­tuzjowanych graczy. Dar­iusz Żuraw zapewnił kibiców “Kole­jorza”, że w następ­nym spotka­niu ligowym zobaczą już Mikaela Isha­ka, który od tygod­nia pracu­je już na pełnych obro­tach z całym zespołem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.