03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.24min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dariusz Żuraw: To zwycięstwo jest dla nas niezwykle cenne

Dariusz Żuraw: To zwycięstwo jest dla nas niezwykle cenne

Dar­iusz Żuraw trady­cyjnie pojaw­ił się na kon­fer­encji pra­sowej po kole­jnym star­ciu w PKO BP Ekstrak­lasie. Tren­er “Kole­jorza” miał powody do radoś­ci, ponieważ jego zespół pokon­ał wicelid­era tabeli i wydłużył ser­ię zwycięstw do trze­ciego wygranego pojedynku.

Myślę, że tą pracą wyjdziemy na prostą”

Poko­nanie Pogo­ni Szczecin 1:0 ma o tyle duże znacze­nie, że Dar­iusz Żuraw wraz z Lechem Poz­nań znów zderzył się ze ścianą. Po dwóch wygranych meczach w lidze, nad­szedł wtorkowy poje­dynek z Rakowem Częs­to­chowa w Pucharze Pol­s­ki. Wicemistr­zowie Pol­s­ki odpadli z tych roz­gry­wek i znacznie skom­p­likowali sobie i tak nieciekawy sezon. Jak Dar­iusz Żuraw ocenił pracę zespołu w star­ciu w Szczecinie?

Pier­wsza połowa była dobra w naszym wyko­na­niu, gral­iśmy wysokim pressingiem, nie dal­iśmy zbyt­nio Pogo­ni rozwinąć skrzy­deł. Do tego zdobyliśmy bramkę, która dała nam prowadze­nie. W drugiej częś­ci gospo­darze moc­no naciskali, ale to my mieliśmy kil­ka naprawdę bard­zo dogod­nych sytu­acji, żeby ten wynik szy­b­ciej “zamknąć”. A tak to do koń­ca musieliśmy wal­czyć, ale brawa dla chłopaków, bo Pogoń nie zwykła prze­gry­wać u siebie, więc tym bardziej to zwycięst­wo jest dla nas cenne — powiedzi­ał Żuraw.

Dar­iusz Żuraw został oczy­wiś­cie zapy­tany o swo­ją posadę i czy poko­nanie Pogo­ni jest pewnego rodza­ju odpowiedz­ią na pojaw­ia­jącą się z każdej strony kry­tykę. Według szkole­niow­ca Lecha Poz­nań, jego druży­na nie musi niczego udowad­ni­ać i tylko ciężką pracą może wyjść z kryzysu.

Nie trak­tu­ję tej wygranej jako odpowiedzi na kry­tykę. My pracu­je­my i tak jak wcześniej nie wszys­tko nam po drodze wychodz­iło, tak myślę, że właśnie tą pracą wyjdziemy na prostą i liczę, iż to zwycięst­wo będzie dla nas takim moc­nym początkiem, choć to już trze­ci dla nas wygrany mecz z rzę­du w lidze — dodał Żuraw.

Zobacz także: Spon­sor Lecha wchodzi na glob­al­ny rynek

W trak­cie kon­fer­encji został porus­zony również tem­at nadal kon­tuzjowanych graczy. Dar­iusz Żuraw zapewnił kibiców “Kole­jorza”, że w następ­nym spotka­niu ligowym zobaczą już Mikaela Isha­ka, który od tygod­nia pracu­je już na pełnych obro­tach z całym zespołem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.