07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.17godz.49min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Erik Janża kandydatem na lewą stronę obrony?

Erik Janża kandydatem na lewą stronę obrony?

Lech Poz­nań nieustan­nie pracu­je nad zmi­ana­mi per­son­al­ny­mi w kadrze drużyny. Według infor­ma­cji Pio­tra Koźmińskiego z por­talu “WP Sportowe Fak­ty” kandy­datem na nowego lewego obrońcę ma być Erik Janża, wys­tępu­ją­cy obec­nie w Górniku Zabrze.

Zmiany są nieuniknione

Wyda­je się, że Erik Janża, który sprawdza się na co dzień w Górniku Zabrze, mógł­by być dobrym zawod­nikiem na pozy­cję lewego obroń­cy Lecha Poz­nań. To właśnie w tej stre­fie może­my spodziewać się najwięk­szych zmi­an per­son­al­nych, ponieważ nie­u­niknione jest ode­jś­cie Tymo­teusza Puchacza, a też nikt raczej nie oczeku­je, że Vasyl Kravets nagle stanie się pod­sta­wowym piłkarze “Kole­jorza”.

Zobacz również: Łukasz Trał­ka o sytu­acji w Lechu Poznań

Poza tym, sporą nadzieją władz drużyny z Wielkopol­s­ki ma być Jakub Niewiadom­s­ki, który przed kam­panią 2020/21 udał się na wypoży­cze­nie do zespołu GKS 1962 Jas­trzę­bie. Niespeł­na 19-let­ni wychowanek Lecha Poz­nań nie zdołał jed­nak jeszcze zade­bi­u­tować w Ekstraklasie.

Erik Janża z kolei jest niezwyk­le ważnym ele­mentem dla tren­era Górni­ka Zabrze. Słowe­niec w poprzed­nim sezonie ligowym pau­zował tylko w jed­nym spotka­niu. Roze­grał zatem trzy­dzieś­ci sześć meczów, w których jed­nak nie zdobył ani jed­nej bram­ki. W tym sezonie także uniknął jed­nego star­cia, a więc ma szes­naś­cie spotkań na kon­cie. Na przestrzeni niecałych dwóch lat w Polsce Janża zan­otował jede­naś­cie asyst.

 

fot.gettyimages.com

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.