02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.14godz.6min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Łukasz Trałka: Lech i Warta to dwa różne światy

Łukasz Trałka: Lech i Warta to dwa różne światy

Łukasz Trał­ka jest jed­nym z lid­erów Warty Poz­nań, która jest coraz bliższa pozosta­nia w PKO BP Ekstrak­lasie. Były kap­i­tan Lecha Poz­nań w roz­mowie z PAP porów­nał sytu­ację obu klubów, chwaląc jed­nocześnie “Kole­jorza”. I to pomi­mo sytu­acji, w której to jeden z beni­aminków zna­j­du­je się wyżej w ligowej tabeli.

Dla Lecha to chwilowy kryzys”

Mówiąc o porów­na­ni­ach między dwoma poz­nański­mi kluba­mi, na czoło wysuwa się to, co zna­jdziemy tylko i wyłącznie w aspekcie sportowym. Po ostat­niej kole­jce, w której podopieczni Dar­iusza Żuraw­ia prze­grali kole­jny mecz — tym razem z Wisłą Płock, a Warta wygrała z Zagłę­biem Lubin, to “Zieloni” zna­j­du­ją się wyżej w ligowym zestaw­ie­niu. Łukasz Trał­ka sądzi jed­nak, że taka sytu­ac­ja może nie utrzy­mać się zbyt długo.

Nie czu­ję satys­fakcji, że jesteśmy nad Lechem, bo my wal­czymy o utrzy­manie z zespoła­mi z dołu tabeli. W tej grupie ja nie widzę Lecha. On zaraz odpali i pójdzie w górę w tabeli. Jestem pewny, że szy­bko wyjdą z doł­ka i ruszą do przo­du — powiedzi­ał Trałka.
Łukasz Trał­ka oce­ni­a­jąc sytu­ację, w jakiej znalazł się Lech Poz­nań, naw­iązał do wielu prob­lemów. W opinii 36-lat­ka znaczą­cy wpływ na taki obrót spraw mają kon­tuz­je pod­sta­wowych zawod­ników, którzy — jak wiemy — nie mają god­nych następców.
Nie będę się wymą­drzał i udzielał jakichkol­wiek rad, ale myślę jed­nak, że wiem, co jest grane. Cza­sa­mi tak jest, że wygrasz jeden mecz i pójdziesz do przo­du, a potem jest zupełnie inna atmos­fera w szat­ni. Na pewno sporo kon­tuzji im się przy­trafiło, na pewno  trochę za dużo jak na początek rundy — dodał zawod­nik Warty Poznań.
Były zawod­nik Lecha Poz­nań już niedłu­go będzie miał okazję jeszcze moc­niej skom­p­likować jego sytu­ację. Pod koniec lutego “Kole­jorz” uda się do Grodziska Wielkopol­skiego na rewanżowy mecz z Wartą. Jesienią w Poz­na­niu wygrali gospo­darze, ale zwycięst­wo 1:0 po rzu­cie karnym w końców­ce zapewnił dopiero Jakub Mod­er. Dla Łukasza Trał­ki będzie to szczegól­ny poje­dynek, ale jak zaz­nacza — nie pcha się w jakiekol­wiek porów­na­nia tych zespołów.
To są przede wszys­tkim dwa różne światy i nie moż­na porówny­wać klubów na żad­nym polu. My też mamy prze­cież kom­plet­nie inne cele. Chce­my się utrzy­mać w ekstrak­lasie i zro­bić to jak najszy­b­ciej — zakończył Trałka.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.