02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.16godz.59min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Łukasz Trałka: Lech i Warta to dwa różne światy

Łukasz Trałka: Lech i Warta to dwa różne światy

Łukasz Trał­ka jest jed­nym z lid­erów Warty Poz­nań, która jest coraz bliższa pozosta­nia w PKO BP Ekstrak­lasie. Były kap­i­tan Lecha Poz­nań w roz­mowie z PAP porów­nał sytu­ację obu klubów, chwaląc jed­nocześnie “Kole­jorza”. I to pomi­mo sytu­acji, w której to jeden z beni­aminków zna­j­du­je się wyżej w ligowej tabeli.

Dla Lecha to chwilowy kryzys”

Mówiąc o porów­na­ni­ach między dwoma poz­nański­mi kluba­mi, na czoło wysuwa się to, co zna­jdziemy tylko i wyłącznie w aspekcie sportowym. Po ostat­niej kole­jce, w której podopieczni Dar­iusza Żuraw­ia prze­grali kole­jny mecz — tym razem z Wisłą Płock, a Warta wygrała z Zagłę­biem Lubin, to “Zieloni” zna­j­du­ją się wyżej w ligowym zestaw­ie­niu. Łukasz Trał­ka sądzi jed­nak, że taka sytu­ac­ja może nie utrzy­mać się zbyt długo.

Nie czu­ję satys­fakcji, że jesteśmy nad Lechem, bo my wal­czymy o utrzy­manie z zespoła­mi z dołu tabeli. W tej grupie ja nie widzę Lecha. On zaraz odpali i pójdzie w górę w tabeli. Jestem pewny, że szy­bko wyjdą z doł­ka i ruszą do przo­du — powiedzi­ał Trałka.
Łukasz Trał­ka oce­ni­a­jąc sytu­ację, w jakiej znalazł się Lech Poz­nań, naw­iązał do wielu prob­lemów. W opinii 36-lat­ka znaczą­cy wpływ na taki obrót spraw mają kon­tuz­je pod­sta­wowych zawod­ników, którzy — jak wiemy — nie mają god­nych następców.
Nie będę się wymą­drzał i udzielał jakichkol­wiek rad, ale myślę jed­nak, że wiem, co jest grane. Cza­sa­mi tak jest, że wygrasz jeden mecz i pójdziesz do przo­du, a potem jest zupełnie inna atmos­fera w szat­ni. Na pewno sporo kon­tuzji im się przy­trafiło, na pewno  trochę za dużo jak na początek rundy — dodał zawod­nik Warty Poznań.
Były zawod­nik Lecha Poz­nań już niedłu­go będzie miał okazję jeszcze moc­niej skom­p­likować jego sytu­ację. Pod koniec lutego “Kole­jorz” uda się do Grodziska Wielkopol­skiego na rewanżowy mecz z Wartą. Jesienią w Poz­na­niu wygrali gospo­darze, ale zwycięst­wo 1:0 po rzu­cie karnym w końców­ce zapewnił dopiero Jakub Mod­er. Dla Łukasza Trał­ki będzie to szczegól­ny poje­dynek, ale jak zaz­nacza — nie pcha się w jakiekol­wiek porów­na­nia tych zespołów.
To są przede wszys­tkim dwa różne światy i nie moż­na porówny­wać klubów na żad­nym polu. My też mamy prze­cież kom­plet­nie inne cele. Chce­my się utrzy­mać w ekstrak­lasie i zro­bić to jak najszy­b­ciej — zakończył Trałka.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.