10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.57min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Naturalną rzeczą było to, że musieliśmy zaatakować

Kownacki: Naturalną rzeczą było to, że musieliśmy zaatakować

W pier­wszym ćwierć­fi­nałowym poje­dynku Pucharu Pol­s­ki Kole­jorz zremisował na włas­nym boisku z Wisłą Kraków. Było to już kole­jne spotkanie, kiedy to zespół Nena­da Bjel­i­cy nie zach­wycił. - Trud­no stwierdz­ić, czy wynik 1:1 jest wynikiem spraw­iedli­wym w tym spotka­niu. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie kil­ka okazji. Przede wszys­tkim było nas więcej w polu karnym Wisły i też z takim zamysłem tren­er wpuszczał mnie na boisko, by właśnie przy jak­iś zamiesza­ni­ach mieć więk­szą szan­sę na strze­le­nie gola - mówi strz­elec bram­ki dla Kole­jorza, Daw­id Kow­nac­ki. — Pier­wsza połowa raczej nie miała his­torii. Z naszej strony odd­ane były tylko dwa strza­ły. Tuż po prz­er­wie szy­bko stra­cona bram­ka na pewno nam nie pomogła. Wys­zliśmy z szat­ni i prak­ty­cznie odrazu musieliśmy gonić wynik. Nasza reakc­ja była bard­zo pozy­ty­w­na, bo wys­zliśmy do przo­du i udało nam się zdomi­nować Wisłę - oce­nia to spotkanie młody napast­nik Lecha.

Kole­jorz zaczął grać odważniej i bardziej ofen­sy­wnie po stra­cie bram­ki na początku drugiej połowy. Momen­ta­mi wyglą­dało to bard­zo dobrze, jed­nak nadal jest jeszcze wiele ele­men­tów nad który­mi zawod­ni­cy muszą popra­cow­ać. — Na naszą grę na pewno wpłynął też fakt, że goś­cie strzelili już bramkę, a wiado­mo jak cen­na jest bram­ka w pucharach na wyjeździe. Cofnęli się i nat­u­ral­ną rzeczą było to, że musieliśmy zaatakować. Może i mogliśmy zagrać w tak ofen­sy­wny sposób już od początku meczu, jed­nak w więk­szym stop­niu wynikało to ze stra­conej przez nas bram­ki - pod­kreśla Kownacki.

Wynik remisowy w pier­wszym meczu spraw­ia, że sprawa awan­su nadal jest otwarta. - Mamy dużo cza­su do rewanżu. Na pewno musimy wygrać ten mecz i to jest nasz cel nie tylko w tym rewanżowym spotka­niu, ale w każdym meczu. Musimy pojechać do Krakowa, wywal­czyć awans i ze spoko­jem myśleć o pół­fi­nale - deklaru­je “Kow­naś”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.