27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.52min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Przywieziemy puchar do Poznania!

Kownacki: Przywieziemy puchar do Poznania!

Daw­id Kow­nac­ki we wczo­ra­jszym meczu dwukrot­nie wpisał się na listę strzel­ców. Młody lechi­ta nie krył zad­owole­nia po spotka­niu i zapowiedzi­ał, że wraz z kolega­mi przy­wiezie puchar do Poznania.

Mimo poraż­ki w pier­wszym meczu i straty gola w rewanżu poz­na­ni­a­cy nie zwiesili głów i cały czas wierzyli, że zagra­ją w finale – Pier­wszy mecz prze­gral­iśmy, a dru­gi zaczęliśmy od straty gola. Byliśmy naprawdę w trud­nej sytu­acji, ale cały czas pow­tarza­l­iśmy sobie, żebyśmy byli pozy­ty­wnie nastaw­ieni. Mieliśmy sporo cza­su, więc trze­ba było zachować cier­pli­wość. Udało nam się wygrać, dzię­ki czemu zagramy 2 maja w finale Pucharu Pol­s­ki – mówił po meczu młody napastnik.

Podopieczni Macie­ja Sko­rży już na początku meczu stworzyli sobie kil­ka sytu­acji, które powin­ny zakończyć się bramką, ale na posterunku był bramkarz Błęk­it­nych – Przez pier­wsze dziesięć min­ut stworzyliśmy sobie ze trzy bard­zo dobre sytu­acje i gdy­byśmy którąś z nich wyko­rzys­tali, to na pewno ten mecz prze­b­ie­gał­by inaczej. Błęk­it­ni zdobyli gola po akcji skrzy­dłowe, ale my na szczęś­cie gral­iśmy kon­sek­went­nie. Spokój i cier­pli­wość przyniosły nam pozy­ty­wny wynik. Odwró­cil­iśmy losy spotka­nia strze­la­jąc kole­jne gole.

Dzień wcześniej z Pucharu Niemiec odpadła Borus­sia Monchenglad­bach, która prze­grała z ekipą z trze­ciej ligi. Jak widać, kra­jowe puchary rządzą się swoi­mi prawa­mi – Zagral­iśmy tak, jak na wicemistrza Pol­s­ki przys­tało. Przełącza­łem sobie kanały i trafiłem na rzu­ty karne. Nie wiedzi­ałem nawet, że Arminia jest tak nisko. My mieliśmy mecz i rewanż, który tak naprawdę dał nam wiarę w odro­bi­e­nie strat – przyz­na­je sna­jper Kolejorza.

Lechi­ci 2. maja zagra­ją na Sta­dion­ie Nar­o­dowym w finale z warsza­wską Legią. Do meczu jeszcze kil­ka tygod­ni, ale Kow­nac­ki zapew­nia – Wierzę, że przy­wieziemy puchar do Poznania.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.