27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.0godz.59min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Rezerwowi też potrafią rozstrzygnąć losy meczu

Kownacki: Rezerwowi też potrafią rozstrzygnąć losy meczu

Daw­id Kow­nac­ki pau­zować mógł nawet kil­ka miesię­cy. Jak się okaza­ło, młody piłkarz szy­bko wró­cił do zdrowia, a wczo­raj wys­tąpił też prze­ci­wko Olimpii Grudz­iądz w ramach 1/16 Pucharu Pol­s­ki – Spodziewałem się, że mogę wró­cić tak szy­bko do gry. Jestem w 100% zdrowy i mogę grać. Nie ryzykowałbym aż tak, bo wiem, że sezon jest dłu­gi, jest dużo meczów i cieszę się, że mogę pomóc drużynie. Jesteśmy w trud­nej sytu­acji, braku­je kilku zawod­ników, a ja jestem zdrowy i tren­er ma jakieś pole manewru – mówił po wczo­ra­jszym meczu z pierwszoligowcem.

Tren­er Sko­rża dał pograć zawod­nikom, którzy do tej pory nie mieli okazji dużo pograć w Ekstrak­lasie. Na dodatek każdy miał w głowach wpad­kę sprzed trzech lat, gdy Olimpia wye­lim­i­nowała Lecha z PPPrzy­jeżdża­jąc tu, wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Jak się gra z ekipą z niższej ligi to dla nich to jest najważniejszy mecz w roku. Grali z mis­trzem Pol­s­ki i na pewno mobi­li­zowali się na 150%. Ważne, że gramy dalej, bo mamy pora­chun­ki do wyrów­na­nia z poprzed­niego sezonu.

Lech bard­zo szy­bko wyszedł na prowadze­nie za sprawą Davi­da Hol­mana, a wynik pod­wyższył pod koniec spotka­nia również dzię­ki Węgrowi – Drużynowo gral­iśmy dobrze. Indy­wid­u­alne błędy w defen­sy­wie zaważyły na tym, że Olimpia stwarza­ła sobie sytu­acje. Koniec końców wygral­iśmy, zachowal­iśmy czyste kon­to. W składzie było dużo zmi­an, szan­sę dostali ci, co mniej grali w tym sezonie, więc wyda­je mi się, że ją wyko­rzys­tali. Nawet ten osiem­nasty czy dziewięt­nasty zawod­nik potrafi dać jakość drużynie i rozstrzygnąć losy meczu – doda­je Kownaś.

W piątek lechi­ci zmierzą się z Zagłę­biem Lubin, ale już w przyszłym tygod­niu czeka ich mecz z węgier­skim Videotonem – Ten dwumecz na pewno jest ważny, ale mamy przed sobą ligę, w której źle wys­tar­towal­iśmy. Jesteśmy na dalekim miejs­cu i nie może­my już gubić punk­tów. Ter­az najważniejszy jest mecz z Zagłębiem.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.