02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.13min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kownacki: Rezerwowi też potrafią rozstrzygnąć losy meczu

Kownacki: Rezerwowi też potrafią rozstrzygnąć losy meczu

Daw­id Kow­nac­ki pau­zować mógł nawet kil­ka miesię­cy. Jak się okaza­ło, młody piłkarz szy­bko wró­cił do zdrowia, a wczo­raj wys­tąpił też prze­ci­wko Olimpii Grudz­iądz w ramach 1/16 Pucharu Pol­s­ki – Spodziewałem się, że mogę wró­cić tak szy­bko do gry. Jestem w 100% zdrowy i mogę grać. Nie ryzykowałbym aż tak, bo wiem, że sezon jest dłu­gi, jest dużo meczów i cieszę się, że mogę pomóc drużynie. Jesteśmy w trud­nej sytu­acji, braku­je kilku zawod­ników, a ja jestem zdrowy i tren­er ma jakieś pole manewru – mówił po wczo­ra­jszym meczu z pierwszoligowcem.

Tren­er Sko­rża dał pograć zawod­nikom, którzy do tej pory nie mieli okazji dużo pograć w Ekstrak­lasie. Na dodatek każdy miał w głowach wpad­kę sprzed trzech lat, gdy Olimpia wye­lim­i­nowała Lecha z PPPrzy­jeżdża­jąc tu, wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Jak się gra z ekipą z niższej ligi to dla nich to jest najważniejszy mecz w roku. Grali z mis­trzem Pol­s­ki i na pewno mobi­li­zowali się na 150%. Ważne, że gramy dalej, bo mamy pora­chun­ki do wyrów­na­nia z poprzed­niego sezonu.

Lech bard­zo szy­bko wyszedł na prowadze­nie za sprawą Davi­da Hol­mana, a wynik pod­wyższył pod koniec spotka­nia również dzię­ki Węgrowi – Drużynowo gral­iśmy dobrze. Indy­wid­u­alne błędy w defen­sy­wie zaważyły na tym, że Olimpia stwarza­ła sobie sytu­acje. Koniec końców wygral­iśmy, zachowal­iśmy czyste kon­to. W składzie było dużo zmi­an, szan­sę dostali ci, co mniej grali w tym sezonie, więc wyda­je mi się, że ją wyko­rzys­tali. Nawet ten osiem­nasty czy dziewięt­nasty zawod­nik potrafi dać jakość drużynie i rozstrzygnąć losy meczu – doda­je Kownaś.

W piątek lechi­ci zmierzą się z Zagłę­biem Lubin, ale już w przyszłym tygod­niu czeka ich mecz z węgier­skim Videotonem – Ten dwumecz na pewno jest ważny, ale mamy przed sobą ligę, w której źle wys­tar­towal­iśmy. Jesteśmy na dalekim miejs­cu i nie może­my już gubić punk­tów. Ter­az najważniejszy jest mecz z Zagłębiem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.