01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-24godz.-54min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Jagiellonia: Podtrzymać passę przy Bułgarskiej

Lech-Jagiellonia: Podtrzymać passę przy Bułgarskiej

Już dziś o 20:30 na Inea Sta­dion­ie Lech Poz­nań zmierzy się z Jagiel­lonią Białys­tok. Oba zespoły grały już w tym sezonie ze sobą dwukrot­nie — w lidze oraz Pucharze Polski.

Jagiel­lonia to druży­na bard­zo dobrze spisu­ją­ca się na wyjaz­dach. Na ter­e­nach rywali białos­toczanie zdobyli 21 punk­tów w 11 meczach. Wygry­wali cho­ci­aż­by we Wrocław­iu oraz Warsza­w­ie. Jagiel­lonia po 22 kole­jkach zaj­mu­je pozy­cję wicelid­era T‑Mobile Ekstrak­lasy. Kole­jorz ma zaled­wie o jed­no oczko mniej, dlat­ego piątkowe stra­cie przy Buł­garskiej będzie walką o drugie miejsce w lidze.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą już w tym sezonie dwukrot­nie. Pier­wszy raz we wrześniu, pod­czas spotka­nia-debi­u­tu w roli szkole­niow­ca Lecha dla Macie­ja Sko­rży. Wów­czas w Białym­stoku padł wynik 1:0, a bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył Mateusz Piątkowski.

W tygod­niu Lech Poz­nań wysoko wygrał ze Zniczem Pruszków w ćwierć­fi­nale Pucharu Pol­s­ki. W 1/8 Kole­jorz z tych roz­gry­wek wye­lim­i­nował Jagiel­lonią Białys­tok, którą pokon­ał aż 6:2. Co ciekawe, taki wynik lechi­ci ustalili dopiero w dogry­w­ce. W reg­u­laminowym cza­sie gry był remis, 2:2.

Tren­er Maciej Sko­rża nie powinien narzekać na sytu­ację kadrową. Na mecz z Jagiel­lonią nie jest brany pod uwagę jedynie Darko Jevtić, który cały czas zma­ga się z urazem pleców. Z kolei tren­er Michał Pro­bierz nie powoła do kadry na mecz z Kole­jorzem napast­ni­ka Mateusza Piątkowskiego i bramkarza Bartłomie­ja Drągowskiego.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.