01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.33min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech-Jagiellonia: Przełamać passę “Jagi”

Lech-Jagiellonia: Przełamać passę “Jagi”

Przed Lechem Poz­nań niezwyk­le trud­nym mecz.  W czwartek poz­na­ni­a­cy zmierzą się na Inea Sta­dion­ie w 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki z Jagiel­lonią Białys­tok. W poprzed­niej rundzie Pucharu Pol­s­ki obie drużyny nie miały więk­szych prob­lemów z poko­naniem swo­jego prze­ci­wni­ka. “Jaga” wygrała na wyjeździe z Chro­brym Głogów 3:1, cho­ci­aż to gospo­darze jako pier­wsi objęli prowadze­nie. “Kole­jorz” zmierzył się w 1/16 z Wisłą Kraków. Wielu określało to spotkanie jako przed­w­czes­ny finał roz­gry­wek, lecz rez­er­wowa “Biała Gwiaz­da” nie przys­porzyła podopiecznym tren­era Macie­ja Sko­rży więk­szych prob­lemów. Lechi­ci wygrali 2:0 po trafieni­ach Szy­mona Pawłowskiego.

W lidze Jagiel­lonii idzie znakomi­cie. Zespół z Białegos­toku zaj­mu­je drugie miejsce w tabeli. Na swoim kon­cie ma tyle samo punk­tów, co lid­eru­ją­ca Legia Warsza­wa oraz trze­ci Śląsk Wrocław. Najbliższy ryw­al Lecha imponu­je liczbą wygranych wyjaz­dowych spotkań . Na obcym tere­nie podopieczni tren­era Michała Pro­bierza tri­um­fowali czterokrot­nie, raz remisowali oraz odnieśli jed­ną porażkę.

Na uwagę zasługu­je postawa bramkarza Jagiel­lonii Bartłomie­ja Drą­gowskiego, który bronił barw klubu z Białegos­toku w ośmiu meczach, a w sześ­ciu z nich nie wpuś­cił bram­ki. “Jaga” od ośmiu kole­jek nie prze­grała spotka­nia od 7. kole­j­ki. Duża w tym zasłu­ga młodego golkipera.

Kole­jorz pla­su­je się szóstej pozy­cji w tabeli i mały­mi kroczka­mi pnie się w górę tabeli. Do podi­um traci zaled­wie pięć punk­tów. Jed­nak Puchar Pol­s­ki rządzi się swoi­mi prawa­mi i kto nie wygra w czwartek, odpa­da z roz­gry­wek. Dlat­ego dla podopiecznych tren­era Sko­rży spotkanie z Jagiel­lonią będzie o tyle istotne, iż nieco przy­bliży lechitów do europe­js­kich pucharów.

Drużyny już raz  w tym sezonie się zmierzyły. Spotkanie z Jagiel­lonią było debi­utem szkole­niow­ca Sko­rży na ław­ce tren­er­skiej Kole­jorza. Wów­czas lep­si byli gospo­darze, którzy wygrali po bram­ce Piątkowskiego już w 5 min­u­cie spotkania.

Spotkanie rozpocznie się o 17:45 na Inea Stadionie.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.