27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.7min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Legia: Chaos na trybunach i na boisku. Tylko remis

Lech — Legia: Chaos na trybunach i na boisku. Tylko remis

Lech Poz­nań zremisował 1:1 w meczu na szczy­cie z Legią Warsza­wa. Po prz­er­wie szy­bko prowadze­nie objęła Legia za sprawą Jodłow­ca, ale równie szy­bko do wyrów­na­nia doprowadz­ił po golu Lovren­ci­c­sa Lech.

Od początku spotka­nia do ataków przys­tąpili zawod­ni­cy Mar­iusza Ruma­ka, którzy szy­bko prze­jęli inic­jaty­wę nad spotkaniem, ale nie potrafili w żaden sposób zagroz­ić bram­ce Ska­by. Dłużej utrzymy­wali się przy piłce, ale Legia grała defen­sy­wnie i nie pozwalała na dużo pod swo­ją bramką.

Łatwego życia nie miał Kosec­ki, który wpierw został znokau­towany przez swo­jego klubowego kolegę — Brozia, a ostrą grę na nim kon­tyn­uowali, ku jego zdzi­wie­niu, piłkarze Lecha. A kibice jak gdy­by nigdy nic wieszczyli Koseck­iemu „koniec kari­ery”. Brater­skie uniesienia pomiędzy dwoma zawod­nika­mi stołecznego klubu poz­woliły pojaw­ić się na boisku Bereszyńskiemu, który został owa­cyjnie przyję­ty przez lokalną publiczność.

Mimo to „Kole­jorz” potrafił wstrzy­mać odd­ech zawod­ników Legii, jak choć­by wtedy, gdy w słu­pek z rzu­tu wol­nego trafił Dou­glas. W pier­wszej połowie poza tą sytu­acją oraz uderze­niem zza pola karnego w wyko­na­niu Pawłowskiego mało było szans na zdoby­cie gola.

Po prz­er­wie szy­bko na prowadze­nie wyszła Legia. W zamiesza­niu pod bramką Gos­tom­skiego najlepiej zachował się Jodłowiec, który wyko­rzys­tał gapiost­wo Lechitów i z bliskiej odległoś­ci skierował piłkę do siat­ki. Na odpowiedź kibice „Kole­jorza” nie musieli czekać dłu­go. Minute później w pole karne Legii wpadł Lovren­ci­cs i moc­nym uderze­niem pokon­ał Skabę, doprowadza­jąc do wyrównania.

Spotkanie nabrało rumieńców. Wpierw świetne okaz­je na bram­ki mieli Dwal­iszwili i Brzys­ki, w odpowiedzi groźnie strze­lał Teodor­czyk. Mecz był żywszy, ciekawszy, ale chao­ty­czny. Dużo po bu stronach było chao­ty­cznoś­ci i przy­pad­kowej gry. Obie drużyny miały sporo miejs­ca i okazji do tego, aby zagroz­ić bram­ce prze­ci­wni­ka. Raz­iły jed­nak nieskutecznością.

Mecz obfi­tował jed­nak w dużo wal­ki. Zawod­ni­cy nie oszczędza­li się oraz swoich prze­ci­wników, nie rzad­ko gra­jąc na grani­cy faulu albo po pros­tu faulu­jąc. Sędzia jed­nak oszczędzał piłkarzy i nie dał wielu kartek, biorąc pod uwagę liczbę ostrych zagrań.

LECH POZNAŃ — LEGIA WARSZAWA
BRAMKI: ‘48 Lovren­ci­cs — ‘47 Jodłowiec
Żółte kart­ki: Trał­ka, Ceesay – Rzeźniczak, Vrdol­jak, Wawrzyniak

LECH: Gos­tom­s­ki — Ceesay, Wołąkiewicz, Kamińs­ki, Dou­glas — Lovren­ci­cs (87. Ślusars­ki), Muraws­ki, Trał­ka (87. Injac), Pawłows­ki (73. Linet­ty) — Hamalainen — Teodorczyk

LEGIA: Ska­ba — Brzys­ki, Dos­sa, Rzeźniczak, Broź (27. Bereszyńs­ki) – Ojaa­ma (86. Kuchar­czyk), Vrdol­jak, Jodłowiec, Fur­man, Kosec­ki (79. Wawrzy­ni­ak) – Dwaliszwili.

Widzów: 38 458

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.