Lech po słabej grze wygrywa ze Zniczem

Lech po słabej grze wygrywa ze Zniczem

Lech Poz­nań wygry­wa ze Zniczem Pruszków 1:0. Tren­er Sko­rża dokon­ał wielu zmi­an wzglę­dem meczu z Zaw­iszą, mając na uwadze zbliża­jące się niedzielne spotkanie z Legią. W meczu dzi­ało się niewiele, z wyjątkiem nielicznych strza­łów sprzed pola karnego. By Znicz przeszedł dalej, musi­ał­by mieć przewagę pię­ciu bramek. Jedynego gola udało się strzelić Formel­li w samej końców­ce meczu. Wygraną w dwumeczu ze Zniczem, Lech zapew­nia sobie pół­fi­nał Pucharu Pol­s­ki, w którym zmierzy się z Błęk­it­ny­mi Star­gar­dem Szczecińskim.

Zal­icz­ka z Pruszkowa pozwalała Lechowi na cier­pli­wość w roz­gry­wa­niu. W pier­wszej połowie „Kole­jorz” miał znaczną przewagę, ale lechit­om nie udało się zagroz­ić bram­ce Znicza. Jedynie strza­ły spoza pola karnego mogły być ostrzeże­niem dla Wiencza­t­ka. Na takie uderzanie zde­cy­dował się między inny­mi Formel­la i Keita.

Niemoc lechitów w stwarza­niu sobie dogod­nych sytu­acji było widać również w drugiej połowie. Gra bard­zo częs­to była ner­wowa, a ata­ki Lecha kon­sek­went­nie były zatrzymy­wane przed polem karnym. W 49. min­u­cie otworzyć wynik mógł Muhamed Kei­ta, który strza­łem z kilku­nas­tu metrów chci­ał pokon­ać golkipera Znicza, jed­nak fut­bolówka prz­ele­ci­ała pon­ad poprzeczkę.

W 89. min­u­cie „Kole­jor­zowi” udało się pokon­ać bramkarza Znicza. W polu karnym Darek Formel­la otrzy­mał piłkę od Sanock­iego. Pomoc­nik Lecha miał wiele cza­su na odd­anie strza­łu. Formel­la uderzył fut­bolówkę po zie­mi, po długim rogu.

LECHZNICZ 1:0 (0:0)

BRAMKI: 89′ Formella

Żółte kart­ki: Nawrocki

LECH: Burić – Ceesay, Kadar, Kamińs­ki (45. Bednarek), Hen­riquez – Djoum, Ser­afin – Formel­la, Hol­man (66. Ubi­parip), Kei­ta- Kow­nac­ki (61. Sanocki)

ZNICZ: Wiencza­tek – Rack­iewicz, Jędrych, Gurzę­da, Kuchars­ki – Biedrzy­c­ki – Kop­cińs­ki, Dobosz (82. Januszews­ki), Tom­czyk, Pielak (71. Żurek) – Kubic­ki (58. Nawrocki)

Wid­zowie: 8 273

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress