01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.54min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań przed ciężkim wyborem. Z kim należy przedłużyć kontrakt?

Lech Poznań przed ciężkim wyborem. Z kim należy przedłużyć kontrakt?

Lech Poz­nań już za kilka­naś­cie tygod­ni stanie przed ciężkim wyborem. Kilku, częs­to pod­sta­wowym zawod­nikom, wygasają kon­trak­ty, nad przedłuże­niem których należy się poważnie zas­tanow­ić. Z klubu już w czer­w­cu mogą ode­jść pier­ws­zo­planowi piłkarze.

Koniec umów niemal w każdej formacji

Na pier­wszy ogień musi pójść sprawa doty­czą­ca Wasy­la Kravet­sa. Ukrainiec we wrześniu 2020 roku został wypoży­c­zony z hisz­pańskiego Leganes. Lech Poz­nań w oso­bie 23-lat­ka widzi­ał niezłego zmi­en­ni­ka dla Tymo­teusza Puchacza, jed­nak z biegiem cza­su zobaczyliśmy, że Kravets pewnego poziomu po pros­tu nie przeskoczy.

Zobacz także: Antoni Kozubal z debi­utem w drużynie seniorów

W linii ataku z kolei, coraz poważniej trze­ba myśleć o roli Arona Johannssona. Amerykanin kon­trakt z Lechem Poz­nań pod­pisał do koń­ca grud­nia 2021 roku, dlat­ego też od dal­szych wys­tępów będzie zależeć to, czy “Kole­jorz” przedłuży z nim kon­trakt. Napast­nik wejś­cie do drużyny miał kap­i­talne — strzelił dwie bram­ki w pier­wszym dwóch spotkaniach.

Z teo­re­ty­cznie pod­sta­wowego grona zawod­ników powin­niśmy także wyróżnić sprawę Thomasa Rogne. Nor­weg jest kap­i­tanem Lecha Poz­nań, ale ciągłe urazy powodu­ją, że raczej nikt nie obraz­ił­by się, gdy­by stop­er wraz z końcem umowy opuś­cił Poz­nań. Jego kon­trakt wygasa wraz z końcem 2021 roku.

Lech Poz­nań musi także rozwiązać sprawy Kar­lo Muhara, Djord­je Crnomarkovi­cia, Tomasza Dejew­skiego, Niki Kaczarawy oraz Niki Kvekveskiriego. Niek­tórzy z tych zawod­ników mają jeszcze dłu­goter­mi­nowe umowy z Lechem Poz­nań, ale nie jest tajem­nicą, że nikt za bard­zo na nich nie liczy. Wyda­je się, że Poz­nań mogą opuś­cić już latem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.