28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.55min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań przed ciężkim wyborem. Z kim należy przedłużyć kontrakt?

Lech Poznań przed ciężkim wyborem. Z kim należy przedłużyć kontrakt?

Lech Poz­nań już za kilka­naś­cie tygod­ni stanie przed ciężkim wyborem. Kilku, częs­to pod­sta­wowym zawod­nikom, wygasają kon­trak­ty, nad przedłuże­niem których należy się poważnie zas­tanow­ić. Z klubu już w czer­w­cu mogą ode­jść pier­ws­zo­planowi piłkarze.

Koniec umów niemal w każdej formacji

Na pier­wszy ogień musi pójść sprawa doty­czą­ca Wasy­la Kravet­sa. Ukrainiec we wrześniu 2020 roku został wypoży­c­zony z hisz­pańskiego Leganes. Lech Poz­nań w oso­bie 23-lat­ka widzi­ał niezłego zmi­en­ni­ka dla Tymo­teusza Puchacza, jed­nak z biegiem cza­su zobaczyliśmy, że Kravets pewnego poziomu po pros­tu nie przeskoczy.

Zobacz także: Antoni Kozubal z debi­utem w drużynie seniorów

W linii ataku z kolei, coraz poważniej trze­ba myśleć o roli Arona Johannssona. Amerykanin kon­trakt z Lechem Poz­nań pod­pisał do koń­ca grud­nia 2021 roku, dlat­ego też od dal­szych wys­tępów będzie zależeć to, czy “Kole­jorz” przedłuży z nim kon­trakt. Napast­nik wejś­cie do drużyny miał kap­i­talne — strzelił dwie bram­ki w pier­wszym dwóch spotkaniach.

Z teo­re­ty­cznie pod­sta­wowego grona zawod­ników powin­niśmy także wyróżnić sprawę Thomasa Rogne. Nor­weg jest kap­i­tanem Lecha Poz­nań, ale ciągłe urazy powodu­ją, że raczej nikt nie obraz­ił­by się, gdy­by stop­er wraz z końcem umowy opuś­cił Poz­nań. Jego kon­trakt wygasa wraz z końcem 2021 roku.

Lech Poz­nań musi także rozwiązać sprawy Kar­lo Muhara, Djord­je Crnomarkovi­cia, Tomasza Dejew­skiego, Niki Kaczarawy oraz Niki Kvekveskiriego. Niek­tórzy z tych zawod­ników mają jeszcze dłu­goter­mi­nowe umowy z Lechem Poz­nań, ale nie jest tajem­nicą, że nikt za bard­zo na nich nie liczy. Wyda­je się, że Poz­nań mogą opuś­cić już latem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.