10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.46min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań remisuje w dwóch ostatnich sparingach

Lech Poznań remisuje w dwóch ostatnich sparingach

Lech Poz­nań dwoma mecza­mi towarzyski­mi roze­grany­mi jed­nego dnia, zakończył tureck­iego zgrupowanie. W spotka­ni­ach z FK Rad Bel­grad oraz Szachtarem Donieck padły dwa remisy, choć wyda­je się, że poz­na­ni­a­cy śmi­ało mogli zwyciężyć.

Najpierw młodzi, później doświadczeni w bojach

Dar­iusz Żuraw tego dnia raczej niko­go nie zaskoczył. Lech Poz­nań mając w per­spek­ty­wie dwa spotka­nia jed­nego dnia, musi­ał wyglą­dać inaczej w każdym z nich. Jeśli chodzi o skład per­son­al­ny, to szkole­niowiec wicemistrzów Pol­s­ki podzielił tak naprawdę na dwa blo­ki. W star­ciu z FK Rad Bel­grad do gło­su dos­zli przede wszys­tkim ci, którzy grali mniej lub debi­u­towali w seniorskiej kadrze. Mimo bezbramkowego remisu, Lech Poz­nań może być z tego star­cia bard­zo zad­owolony. To po stron­ie “Kole­jorza” widocz­na była inic­jaty­wa prowadzenia gry, a poza tym to Lech stworzył więcej sytu­acji. Do tego, tren­er Żuraw mógł przekon­ać się do kilku młodych graczy.

Skład Lecha Poz­nań: Fil­ip Bednarek (46. Krzysztof Bąkows­ki) — Fil­ip Borows­ki, Thomas Rogne, Tomasz Dejew­s­ki (46. Patryk Wal­iś), Vasyl Kravets – Nor­bert Pacławs­ki, Antoni Kazubal (83. Tomasz Dejew­s­ki), Igor Ławrynow­icz, Krys­t­ian Palacz — Moham­mad Awwad – Fil­ip Szymczak.

Zobacz również: Robert Gum­ny po ode­jś­ciu z Lecha z problemami

Z kolei w star­ciu z eta­towym uczest­nikiem Ligi Mis­trzów, Lech Poz­nań zagrał już w bliżej pod­sta­wowym składzie. Do pier­wszej jede­nast­ki wró­cił cho­ci­aż­by Mikael Ishak, który jed­nak boisko opuś­cił już w 13. min­u­cie z powodu kon­tuzji. Jak się okaza­ło, jego los w drugiej częś­ci podzielił także Lubomir Sat­ka. Wstęp­nie infor­ma­c­je wskazu­ją jed­nak na mało poważne urazy.

Jeśli chodzi o prze­bieg star­cia z Szachtarem Donieck, to w wielu momen­tach mógł być bard­zo zaskaku­ją­cy. Więcej sytu­acji stworzyli bowiem Pola­cy, a doświad­c­zony prze­ci­wni­ki z Ukrainy postaw­ił raczej na długie utrzymy­wanie się przy piłce i odgryzanie się w poszczegól­nych sytu­ac­jach. Ostate­cznie na bramkę Fil­i­pa March­wińskiego, z rzu­tu karnego odpowiedzi­ał Vik­tor Kovalenko.

Skład Lecha Poz­nań: Mick­ey van der Hart — Alan Czer­wińs­ki, Lubomir Šat­ka (67. Tomasz Dejew­s­ki), Bar­tosz Sala­m­on, Tymo­teusz Puchacz — Jes­per Karl­ström, Pedro Tiba — Michał Skóraś, Fil­ip March­wińs­ki, Jakub Kamińs­ki — Mikael Ishak (13. Nor­bert Pacławs­ki, 46. Moham­mad Awwad).

 

fot.gettyimages.com

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.