03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.24min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań utworzy żeńską sekcję piłkarską

Lech Poznań utworzy żeńską sekcję piłkarską

Lech Poz­nań zaskoczył swoich kibiców 8 mar­ca. W między­nar­o­dowy dzień kobi­et dodał bard­zo ciekawe zdję­cie przed­staw­ia­jące damskie szpil­ki sto­jące obok oso­by zakłada­jącej obuwie piłkarskie. Według nie­ofic­jal­nych jeszcze infor­ma­cji, “Kole­jorz” wkrótce ogłosi pro­jekt utworzenia żeńskiej sekcji piłkarskiej.

Połączenie z AZS UAM Poznań?

Lech Poz­nań swo­je siły w celu zbu­dowa­nia dobrej bazy w tej sekcji miał­by połączyć z ist­nieją­cym już klubem AZS UAM Poz­nań. Pod tą nazwą kryją się już dwie drużyny kobiecie, wys­tępu­jące na co dzień w czwartej lidze. Niebiesko-biali mieli­by właśnie zacząć od ligi najniższej, kon­sek­went­nie budu­jąc markę i znacze­nie zespołu także w aspekcie sportowym.

Skąd taka decyz­ja władz “Kole­jorza”? Zarząd­cy widzą spory potenc­jał w tema­cie kobiecego fut­bolu, a poza tym w swoich zespołach dziecię­cych oraz juniors­kich już posi­a­da trenu­jące dziew­czyn­ki. Wyda­je się zatem, że warto dać im szan­sę późniejszego zaist­nienia również na szczeblu seniorskim.

Zobacz także: Tren­er Żuraw po meczu z Pogo­nią Szczecin

Jeśli Lech zde­cy­dował­by się na utworze­nie sekcji żeńskiej pił­ki nożnej musi­ał­by rywal­i­zować z… Wartą Poz­nań. W samej stol­i­cy Wielkopol­s­ki “Zieloni” już dawno wyprzedzili Lecha Poz­nań w tym tema­cie. Poza tym, swo­je ekipy w wyda­niu kobiecym prowadzą już Śląsk Wrocław, którego zawod­nicz­ki wys­tępu­ją pod nazwą AZS Wrocław, czy Górnik Łęcz­na, mają­cy szan­sę wró­cić do PKO BP Ekstrak­lasy. W Wielkopolsce abso­lut­nym lid­erem jest z kolei Medyk Konin.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.