01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.12min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań w Sosnowcu bez czterech podstawowych zawodników

Lech Poznań w Sosnowcu bez czterech podstawowych zawodników

Lech Poz­nań do fatal­nych wyników z ostat­nich tygod­ni, musi także dodać coraz częst­sze kon­tuz­je. Gdy wydawało się, że sytu­ac­ja powoli zaczy­na się sta­bi­li­zować, z gry na nieokreślony czas wypa­da aż czterech pod­sta­wowych zawod­ników. Prob­le­my te, na kon­fer­encji pra­sowej przed spotkaniem z Rado­mi­akiem Radom potwierdz­ił Dar­iusz Żuraw.

Największe kłopoty w linii defensywnej

Kłopo­ty per­son­alne pojaw­iły się prak­ty­cznie w każdej for­ma­cji. Lech Poz­nań udał się jed­nak do Sos­now­ca tylko z dwoma środ­kowy­mi obroń­ca­mi, którzy mieli okazję zagrać w seniorskiej kadrze ekipy z Wielkopol­s­ki. Są to nowy defen­sor Anto­nio Mil­ić, a także dawno niewidziany Tomasz Dejew­s­ki. Poza kadrą mec­zową na ten — a możli­we, że także na następ­ny poje­dynek — pozosta­ją Thomas Rogne czy Lubomir Satka.

Nieste­ty nie mam dobrych wiado­moś­ci, bo dalej indy­wid­u­al­nie trenu­je Lubomir Šat­ka, nie ma też Thomasa Rogne, który w ostat­nim ligowym meczu zszedł z kon­tuzją — powiedzi­ał Żuraw.

Kłopo­ty z łyd­ką zgłosił także niedawno Bar­tosz Sala­m­on. Co ciekawe, uraz ten nie przy­trafił się pod­czas ostat­niego ligowego meczu z Zagłę­biem Lubin, a na sesji treningowej. Według szkole­niow­ca “Kole­jorza” wpływ na kon­tuzję pol­skiego stopera miała sztucz­na murawa, na której Lech ostat­nio trenował.

Zobacz także: Aron Johans­son nowym napast­nikiem Lecha?

Listę kon­tuzjowanych zawod­ników ponown­ie uzu­peł­nia także Mikael Ishak. Pod­sta­wowy napast­nik Lecha Poz­nań pewnie i tak usi­adł­by na ław­ce w star­ciu w Pucharze Pol­s­ki, ale odnowie­nie nie tak dawno wylec­zonej kon­tuzji, może oznaczać pauzę także w najbliższym spotka­niu ligowym. W linii ataku osamot­niony znów będzie zatem Fil­ip Szym­czak, bo Lech ani nie sprowadz­ił nowego ataku­jącego, ani też nie ma mowy o szyb­szym powro­cie Niki Kacharavy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.