02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
11dn.13godz.45min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań w Sosnowcu bez czterech podstawowych zawodników

Lech Poznań w Sosnowcu bez czterech podstawowych zawodników

Lech Poz­nań do fatal­nych wyników z ostat­nich tygod­ni, musi także dodać coraz częst­sze kon­tuz­je. Gdy wydawało się, że sytu­ac­ja powoli zaczy­na się sta­bi­li­zować, z gry na nieokreślony czas wypa­da aż czterech pod­sta­wowych zawod­ników. Prob­le­my te, na kon­fer­encji pra­sowej przed spotkaniem z Rado­mi­akiem Radom potwierdz­ił Dar­iusz Żuraw.

Największe kłopoty w linii defensywnej

Kłopo­ty per­son­alne pojaw­iły się prak­ty­cznie w każdej for­ma­cji. Lech Poz­nań udał się jed­nak do Sos­now­ca tylko z dwoma środ­kowy­mi obroń­ca­mi, którzy mieli okazję zagrać w seniorskiej kadrze ekipy z Wielkopol­s­ki. Są to nowy defen­sor Anto­nio Mil­ić, a także dawno niewidziany Tomasz Dejew­s­ki. Poza kadrą mec­zową na ten — a możli­we, że także na następ­ny poje­dynek — pozosta­ją Thomas Rogne czy Lubomir Satka.

Nieste­ty nie mam dobrych wiado­moś­ci, bo dalej indy­wid­u­al­nie trenu­je Lubomir Šat­ka, nie ma też Thomasa Rogne, który w ostat­nim ligowym meczu zszedł z kon­tuzją — powiedzi­ał Żuraw.

Kłopo­ty z łyd­ką zgłosił także niedawno Bar­tosz Sala­m­on. Co ciekawe, uraz ten nie przy­trafił się pod­czas ostat­niego ligowego meczu z Zagłę­biem Lubin, a na sesji treningowej. Według szkole­niow­ca “Kole­jorza” wpływ na kon­tuzję pol­skiego stopera miała sztucz­na murawa, na której Lech ostat­nio trenował.

Zobacz także: Aron Johans­son nowym napast­nikiem Lecha?

Listę kon­tuzjowanych zawod­ników ponown­ie uzu­peł­nia także Mikael Ishak. Pod­sta­wowy napast­nik Lecha Poz­nań pewnie i tak usi­adł­by na ław­ce w star­ciu w Pucharze Pol­s­ki, ale odnowie­nie nie tak dawno wylec­zonej kon­tuzji, może oznaczać pauzę także w najbliższym spotka­niu ligowym. W linii ataku osamot­niony znów będzie zatem Fil­ip Szym­czak, bo Lech ani nie sprowadz­ił nowego ataku­jącego, ani też nie ma mowy o szyb­szym powro­cie Niki Kacharavy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.