27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.5min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech przegrywał w Gdańsku i wygrał. Teodorczyk show

Lech przegrywał w Gdańsku i wygrał. Teodorczyk show

Lechia Gdańsk w tym sezonie nie prze­grała w tym sezonie na włas­nym sta­dion­ie, a po 24. min­u­tach prowadz­iła z Lechem Poz­nań 1:0. „Kole­jorz” po raz pier­wszy w tym sezonie pod­niósł się z tej trud­nej sytu­acji. Syg­nał do ataku dał Teodor­czyk, który doprowadz­ił do wyrów­na­nia. Po prz­er­wie Lech dokon­ał dzieła zniszczenia, zdobył kole­jne trzy gole i wygrał 4:1. Lechi­ci mecz kończyli w dziesiątkę po czer­wonej kartce Możdżenia.

Oba zespoły chao­ty­cznie zaczęły spotkanie. Żad­na z drużyn nie kon­trolowała prze­biegu spotka­nia, nie uspokoiła też sytu­acji w środ­ku pola. Gra toczyła się właśnie w tej częś­ci boiska, w której dużo było przypadku.

Dość niespodziewanie w 24. min­u­cie gospo­darze wys­zli na prowadze­nie, kiedy przeprowadzili efek­towną akcję lewą stroną boiska, a do zagranej przed pole karne fut­bolów­ki dopadł Deleu i uderzył na bramkę Gos­tom­skiego. Pił­ka zan­im wpadła do siat­ki odbiła się jeszcze od poprzecz­ki. Chwilę później powin­no być 2:0, gdy bramkarz Lecha fatal­nie wybił piłkę pod nogi Mat­sui, który znalazł się w sytu­acji sam na sam, ale trafił obok słupka.

Lech szy­bko otrząs­nął się po stra­cie gola. Wpierw syg­nał do ataku dał Lovren­ci­cs, ale dośrod­kował w pole karne już po tym jak pił­ka opuś­ciła piłkę. Chwilę później Dou­glas zagrał w pole karne do Tedoroczy­ka, tego poda­nia nie prze­ciął Kostrze­wa i napast­nik Lecha dość nieoczeki­wanie znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem, którą wyko­rzys­tał i doprowadz­ił do wyrównania.

Kluc­zowa dla oblicza spotka­nia okaza­ła się zmi­ana, na jaką zde­cy­dował się tren­er Rumak, wpuszcza­jąc po prz­er­wie na boisko Murawskiego. Pomoc­nik Lecha przed dwoma tygod­ni­a­mi zagrał po raz pier­wszy w tym sezonie, po długiem kon­tuzji. To jed­nak w Gdańsku przy­pom­ni­ał o sobie i o tym, jak potrafi grać.

Wpierw jed­nak nieporozu­mie­nie defen­sy­wy Lechii Gdańsk wyko­rzys­tał Lovren­ci­cs, który szczęśli­wie znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem i pokon­ał go, wyprowadza­jąc „Kole­jorza” na prowadzenie.

W 63. min­u­cie podopieczni Mar­iusza Ruma­ka mieli piłkę mec­zową. Muraws­ki wymusił błąd Zys­ki, który odd­ał piłkę Douglsowi. Szkot podał do Hamalaine­na, który podał do Murawskiego, a ten z 10 metra nie trafił w świet­nej sytu­acji w bramkę. Po chwili głową w znakomitej sytu­acji gola dla Lecha mógł zdobył Hamalainen, ale i on nie trafił w światło bramki.

Lechia mogła doprowadz­ić do wyrów­na­nia po rzu­cie rożnym, gdy piłkę z linii bramkowej wybi­jał Muraws. W odpowiedzi goś­cie wyprowadzili efek­towną kon­trę. Możdżeń zagrał do Teodor­czy­ka, który piętą podał do Hamalaine­na, a ten lekkim strza­łem pokon­ał Małkowskiego.

Po stra­cie trze­ciego gola Lechia straciła nadzieje na korzyst­ny rezul­tat. Lech z kolei skon­cen­trował się na kon­trolowa­niu prze­biegu spotka­nia. Przede wszys­tkim nie pozwalał zagroz­ić swo­jej bram­ce, a dopiero później myślał o zagroże­niu bram­ce Lechii Gdańsk. W 83. min­u­cie po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego dużo miejs­ca na odd­anie strza­łu miał Teodor­czyk i tę sytu­ację wyko­rzys­tał, pod­wyższa­jąc prowadze­nie na 4:1.

W 85. min­u­cie Możdżeń otrzy­mał drugą żółtą, a w kon­sek­wencji czer­woną w kon­trow­er­syjnej sytu­acji. Dla Lechi­ty kart­ki otrzy­mane w meczu z Lechią były trze­cią i czwartą, a to oznacza, że nie zagra za tydzień z Legią. Do koń­ca meczu jed­nak niewiele się dzi­ało i ostate­cznie “Kole­jorz” wygrał w Gdańsku po raz pier­wszy od listopa­da 2008 roku.

LECHIA GDAŃSK — LECH POZNAŃ 1:4

BRAMKI: ‘24 Deleu — ‘36, ‘83 Teodor­czyk, ‘50 Lovren­ci­cs ‘68 Hamalainen

Żółte kart­ki: Deleu, Jan­ic­ki, Grzel­czak — Trał­ka, Dou­glas, Możdżeń, Murawski

Czer­wona kart­ka: Możdżeń (za drugą żółtą)

LECHIA: Małkows­ki – Deleu, Kostrze­wa (52. Grzel­czak), Bie­niuk, Jan­ic­ki – Frankows­ki, Zys­ka (71. Duda), Daw­id­ow­icz, Mat­sui, Pazio – Buza­ła (60. Tuszyński).

LECH: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Ceesay, Kamińs­ki, Dou­glas – Linet­ty (46. Muraws­ki), Trał­ka (81. Drew­ni­ak) — Lovrenc­sics, Hamalainen, Claasen (62. Pawłows­ki) — Teodorczyk.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.