Lech-Ruch: O awans do ćwierćfinału

W 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki Lech Poz­nań zmierzy się na włas­nym boisku z chor­zowskim Ruchem.

W poprzed­niej rundzie poz­na­ni­a­cy wye­lim­i­nowali z roz­gry­wek Olimpię Grudz­iądz po dwóch bra­mach Davi­da Hol­mana. Tym samym lechi­ci zro­bili mały krok do tego, aby 2 maja 2016 roku zagrać o tro­feum na Sta­dion­ie Nar­o­dowym w Warsza­w­ie. Dro­ga do finału nie jest jed­nak pros­ta. Tym razem prze­ci­wnik będzie trud­niejszy. W środowy wieczór, aby myśleć o swoim ćwierć­fi­nałowym prze­ci­wniku, poz­na­ni­a­cy muszą pokon­ać 14-krot­nego mis­trza Pol­s­ki — Ruch Chorzów. Potenc­jal­nego rywala lechi­ci będą znali jeszcze zan­im wybieg­ną na murawę INEA Sta­dionu. Kole­jnym rywalem Kole­jorza może być Jagiel­lonia Białys­tok lub Zagłę­bie Lubin. Mecz tych zespołów rozpocznie się o 17:45 na sta­dion­ie przy uli­cy Słonecznej w stol­i­cy Pod­la­sia.

Tren­er Maciej Sko­rża na pewno nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług powraca­jącego po kon­tuzji Marci­na Roba­ka oraz Łukasza Trał­ki, który skrę­cił staw skokowy w meczu z por­tu­gal­skim Os Bele­nens­es.

Szkole­niowiec chor­zowian, Walde­mar For­nalik, nie wys­tawi opty­mal­nego składu. Na urazy narzeka­ją Michał Helik oraz Michał Efir, zaś niepewny jest udzi­ał w meczu Rołan­da Gigoła­je­wa z powodów dyscy­pli­narnych.

Początek spotka­nia o 20:30 na INEA Sta­dion­ie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress