27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.56min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Wisła: “Kolejorz” zasypał “Białą Gwiazdę”

Lech — Wisła: “Kolejorz” zasypał “Białą Gwiazdę”

W trud­nych warunk­ach atmos­fer­ycznych przyszło się mierzyć Lechowi z Wisłą. Lep­iej do śnieżne aury udało się przys­tosować gospo­dar­zom, którzy po bramkach Hen­riqueza i Lovren­ci­c­sa pokon­ali Wisłę i zbliżyli się na punkt do podi­um Ekstraklasy.

Mimo tego, że kil­ka godzin przed rozpoczę­ciem meczu w Poz­na­niu spadł śnieg, oba zespoły starały się grać piłką i dłu­go się przy niej utrzymy­wać. W trak­cie pier­wszej połowy zaczęło jed­nak moc­no sypać i zielona murawa zaczęła przy­pom­i­nać tę z meczów z Juven­tusem i Bragą.

Oba zespoły miały swo­je sytu­acje na zdoby­cie bram­ki. W 11. min­u­cie Brożek minął Arboledę, podał do lep­iej ustaw­ionego Chrap­ka, ale ten zami­ast zaskoczyć Gos­tom­skiego uderzył w środek bram­ki. W odpowiedzi w pole karne Wisły wpadł Hamalainen i podał do Teodor­czy­ka, ale napast­ni­ka Lecha uprzedz­ił Głowacki.

To jed­nak nie koniec okazji do poko­na­nia bramkarza, jakie mieli Lechi­ci. Po dośrod­kowa­niu Dou­glasa z rzu­tu rożnego w słu­pek trafił Arbole­da. Świet­ną okazję miał również Teodor­czyk, który niez­nacznie zmienił lot pił­ki po strza­le Pawłowskiego, ale Miśkiewicz intu­icyjną inter­wencją uchronił Wisłę od straty gola.

Świątecz­na atmos­fera udzielała się nie tylko pogodzie, ale również kibi­com, którzy w trak­cie spotkana nucili świąteczne melodie.

Po prz­er­wie przes­tało podać, co ułatwiło grę obu zespołom. To lep­iej wyko­rzys­tali Lechi­ci, którzy za sprawą Hen­riqueza objęli prowadze­nie. Lewy obroń­ca gospo­darzy uderzył ze skra­ju pola karnego obok bezrad­nego bramkarza Wisły, a pił­ka zan­im wpadła do siat­ki odbiła się jeszcze od słupka.

Lech dłużej utrzymy­wał się przy piłce, ale nieza­leżnie od tego nie stworzył sobie dobrych szans na pod­wyższe­nie prowadzenia. Goś­cie z kolei liczyli na grę z kon­try, ale osamot­niony z przo­du Brożek niewiele mógł zdzi­ałać wobec czterech zde­cy­dowanie gra­ją­cych defen­sorów „Kole­jorza”.

Moż­na było odnieść wraże­nie, że zawod­ni­cy obu drużyn strze­lali na bramkę jedynie w ostate­cznoś­ci. Gospo­dar­zom w końcu udało się dopiąć swo­jego i pod­wyższyli prowadze­nie. W 81. min­u­cie trójkową akcję Pawłows­ki. Hamalainen, Lovren­ci­cs uderze­niem z bliskiej odległoś­ci zakończył bramką ten trzeci.

Dwie min­u­ty później w Ekstrak­lasie zade­bi­u­tował Daw­id Kownacki.

LECH POZNAŃ — WISŁA KRAKÓW 2:0
BRAMKI: ‘56 Hen­riquez, ‘81 Lovrencics
Żółte kart­ki: Dou­glas, Trał­ka, Ślusars­ki, Możdżeń — Gar­guła, Bunoza, Burliga

LECH: Gos­tom­s­ki — Możdżeń, Dou­glas, Arbole­da, Hen­riquez — Lovren­ci­cs, Linet­ty, Trał­ka, Pawłows­ki (89. Jakóbows­ki) – Hamalainen (83. Kow­nac­ki) — Teodor­czyk (46. Ślusarski)

WISŁA: Miśkiewicz — Burli­ga, Jovanović, Głowac­ki, Bunoza — Bogus­ki, Gar­guła, Stjepanović (74. Brożek), Chrapek (59. Sar­ki), Guer­ri­er (79. Małec­ki) – Brożek

Widzów: 10 432

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.