02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.37min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Zagłębie S.: Skromna zaliczka mistrza Polski

Lech — Zagłębie S.: Skromna zaliczka mistrza Polski

W pier­wszym spotka­niu pół­fi­nałowym Pucharu Pol­s­ki Lech Poz­nań pokon­ał Zagłę­bie Sos­nowiec 1:0 po debi­u­tanck­iej bram­ce Vladimi­ra Volkova. 

Już w trze­ciej min­u­cie meczu gospo­darze przeprowadzili skuteczną akcję. Do zna­j­du­jącego się w okol­i­cy pola karnego Daw­i­da Kow­nack­iego podawał Darko Jevtić, jed­nak młody napast­nik mis­trza Pol­s­ki nie zdołał dobiec dobrze wyłożonej  przez Szwa­j­cara fut­bolów­ki. Kilka­naś­cie sekund później po rzu­cie wol­nym dla Zagłębia zro­biło się groźnie pod bramką Kole­jorza, jed­nak pił­ka po uderze­niu sos­now­iczan­i­na przeszła kil­ka metrów obok bram­ki strzeżonej przez Jas­mi­na Buricia.

Przez pier­wszą część spotka­nia to Lech był drużyną domin­u­jącą i ataku­jącą, goś­cie oczeki­wali jedynie na potknię­cie które­goś z zawod­ników tren­era Jana Urbana, by przeprowadz­ić kon­tratak. W 16. min­u­cie Zagłę­bie stanęło przed szan­są obję­cia prowadzenia. Po zamiesza­niu w polu karnym do pił­ki dopadł Michał Fidz­iuki­wicz, jed­nak napast­nik goś­ci niez­nacznie przestrzeli.

W 22. min­u­cie przed doskon­ałą szan­są stanęli lechi­ci. Z lewej strony Vladimir Volkov dośrod­kował w pole karne, gdzie czy­hał już Maciej Gajos. Pomoc­nik mis­trza Pol­s­ki głową chci­ał pokon­ał bramkarza goś­ci, jed­nak pił­ka odbiła się od golkipera Zagłębia i wyszła poza boisko.

Pier­wsza połowa nie należała do naj­ciekawszych. Lech nie potrafił znaleźć recep­ty na Zagłę­bie. Poz­na­ni­a­cy marnowali doskon­ałe okaz­je do wyjś­cia na prowadze­nie. Aż do 38 min­u­ty. Po rzu­cie rożnym obroń­cy goś­ci wybili piłkę na lewe skrzy­dło, gdzie zna­j­dował się Jevtić. Szwa­j­car dośrod­kował w pole karne, pros­to na głowę Volko­va, który pewnym strza­łem pokon­ał Fabisi­a­ka. W ostat­niej min­u­cie pier­wszej częś­ci spotka­nia swo­jej drugiej szan­sy próbował Czarnogórzec, lecz uderzył zbyt lekko, by zagroz­ić bram­ce Zagłębia.

Dru­ga połowa mogła rozpocząć się bard­zo dobrze dla mis­trzów Pol­s­ki. Po zagra­niu Sisiego, z dys­tan­su na bramkę goś­ci uderzał Jevtić – pił­ka otarła się o słu­pek! Kilka­naś­cie sekund później groźnie zro­biło się pod bramką lechitów. Po stra­cie Dar­iusza Dud­ki, pił­ka trafiła pod nogi Fidz­iuki­wicza i przeszła obok bram­ki Kole­jorza. Ta akc­ja poder­wała piłkarzy pier­ws­zoligow­ca, którzy cały czas próbowali swoich szans do zdoby­cia wyrównu­jącej bramki.

W 55. min­u­cie spotka­nia akc­ja ponown­ie przeniosła się w pole karne zespołu z Sos­now­ca. Obrońców Zagłębia ograł Gajos, uderzył moc­no na bramkę goś­ci, lecz trafił wprost w ręce bramkarza. Cztery min­u­ty później z kon­trą wyszło Zagłę­bie, lecz Burić nie miał prob­le­mu z obroną.

W końców­ce spotka­nia skuteczną akcję prawym skrzy­dłem przeprowadz­ił Kamil Jóźwiak, który podał piłkę do powraca­jącego po kon­tuzji Nic­ki Bille, lecz duńs­ki sna­jpi­er o cen­tym­e­try minął się z fut­bolówką. Kilka­naś­cie sekund później nowy nabytek mis­trza Pol­s­ki uderzał z dys­tan­su, jed­nak obron­ną ręką wyszedł Fabisi­ak. W dolic­zonym cza­sie gry ponown­ie Nic­ki Bille rozpoczął akcję Kole­jorza, podał do niepil­nowanego Jevti­cia, lecz strzał szwa­j­carskiego pomoc­ni­ka wyp­iąstkował golkiper gości.

Zagłę­bie do koń­ca spotka­nia atakowało bramkę poz­na­ni­aków — bezskutecznie. Kole­jorz, choć wygrał pier­wsze pół­fi­nałowe star­cie z pier­ws­zoligow­cem, to do ostat­niego gwiz­d­ka rewanżu będzie musi­ał wal­czyć o awans do finału Pucharu Polski.

Lech Poz­nań – Zagłę­bie Sos­nowiec 1:0 (1:0)

Bram­ki: Volkov (38.)

Żółte kart­ki: Volkov (46.) — Vezalov (78.)

Składy

Widzów: 12 885

Lech Poz­nań: Jas­min Burić – Keb­ba Ceesay, Maciej Wilusz, Marcin Kamińs­ki, Vladimir Volkov – Łukasz Trał­ka (81. Tamas Kadar), Dar­iusz Dud­ka, Sisi (67. Kamil Jóźwiak), Ger­go Lovrenc­sics, Maciej Gajos – Daw­id Kow­nac­ki (71. Nic­ki Bille)

Zagłę­bie Sos­nowiec: Woj­ciech Fabisi­ak – Grze­gorz Fon­fara, Krzysztof Markows­ki, Dim­i­tar Vezalov, Żarko Udovic – Łukasz Matu­si­ak, Sebas­t­ian Dudek (25. Car­les Mar­tinez Embue­na), Michał Baj­dur (77. Jakub Wilk), Robert Bartczak, Mar­tin Pribu­la (60. Jakub Arak) – Michał Fidziukiewicz

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.