02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.44min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech – Zagłębie Sosnowiec: Zrobić pierwszy krok w kierunku finału

Lech – Zagłębie Sosnowiec: Zrobić pierwszy krok w kierunku finału

Dziś o godzinie 18:30 na INEA Sta­dion­ie mis­trz Pol­s­ki pode­jmie Zagłę­bie Sos­nowiec, które na co dzień wys­tępu­je na zapleczu Ekstrak­lasy. Zwycięz­ca tego dwumeczu zapewni sobie awans do finału Pucharu Polski.

Lechi­ci opromie­nieni trze­ma zwycięst­wa­mi z rzę­du w lidze na pewno będą chcieli podtrzy­mać tę dobrą passę i zwyciężyć w dzisiejszym meczu. Stawka jest wiel­ka, bo ten kto wygra oba spotka­nia zagra w maju na Sta­dion­ie Nar­o­dowym w wielkim finale.

Tren­er Jan Urban na pewno nie będzie mógł sko­rzys­tać z Szy­mona Pawłowskiego oraz Marci­na Roba­ka. Szanse na wys­tęp ma za to Karol Linet­ty, którego zabrakło w ostat­nim ligowym meczu. Do zdrowia powraca też Nic­ki Bille Nielsen, ale bardziej praw­dopodob­ne, że Duńczyk zagra w sobot­nim meczu z Legią Warszawa.

Zagłę­bie pla­su­je się obec­nie na trze­ciej pozy­cji w pier­wszej lidze i dziel­nie bije się o awans do Ekstrak­lasy. W week­end sos­now­iczanie grali z Arką Gdynią, a mecz zakończył się remisem 2:2. Warto przy­pom­nieć, że dzisiejszy ryw­al Kole­jorza dopiero pier­wszy sezon gra na zapleczu Ekstrak­lasy, a w tej edy­cji Pucharu Pol­s­ki pokon­ał cho­ci­aż­by Górni­ka Zabrze i Cra­cov­ię. W zes­pole z Sos­now­ca wys­tępu­je dobrze znany poz­nańskim kibi­com Jakub Wilk. Po przy­godzie z ligą litewską Wilk wró­cił do Pol­s­ki i od jesieni ubiegłego roku jest piłkarzem Zagłębia.

Wyda­je się, że lechi­ci nie mogli sobie wymarzyć lep­szego rywala w walce o finał, ale nie zapom­i­na­jmy, jakim wynikiem zakończyło się zeszłoroczne, pier­wsze pół­fi­nałowe star­cie PP. Mamy nadzieję, że mis­trz Pol­s­ki nie powtórzy tego błę­du i zro­bi pier­wszy, pewny krok ku finałowi na Sta­dion­ie Narodowym.

Początek meczu dziś o 18:30, a rewanż zaplanowany został na 5. kwiet­nia o godzinie 18.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.