27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.8min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Kibice nam bardzo pomogli

Linetty: Kibice nam bardzo pomogli

Kole­jorz pokon­ał wczo­raj na włas­nym boisku Błęk­it­nych Star­gard 5:1 dzię­ki czemu awan­sował do finału Pucharu Pol­s­ki. Tam zmierzy się z warsza­wską Legią.

Pier­wsi bramkę we wczo­ra­jszym spotka­niu strzelili piłkarze dru­goligow­ca i byli oni o krok od wyjaz­du na majowy finał. – W pier­wszych min­u­tach mieliśmy ze trzy sytu­acje, które powin­niśmy wyko­rzys­tać. Wiedzieliśmy, że jak będziemy napier­ać na bramkę prze­ci­wni­ka to w końcu te gole pad­ną – mówił po meczu Karol Linetty.

Tak samo jak w Star­gardzie, tak i ter­az zespół Błęk­it­nych nie odstaw­iał nogi i wal­czył jak równy z równym – To była cięż­ka wal­ka i wiel­ki sza­cunek dla chłopaków ze Star­gar­du, bo mimo gry w dziesiątkę postaw­ili duży opór. My się naprawdę cieszymy z tego, że udało nam się wyjść z tak ciężkiej sytuacji.

- Byliśmy pewni i przeko­nani, że uda nam się strzelić tyle bramek, ile potrze­ba. Gral­iśmy u siebie, przyszło dużo kibiców i oni nam bard­zo pomogli – doda­je pomoc­nik Kolejorza.

Mimo poraż­ki piłkarze ze Star­gar­du w Pucharze Pol­s­ki zas­zli bard­zo daleko i pokon­ali między inny­mi ekstrak­la­sową Cra­cov­ię – Wielkie brawa i sza­cunek dla nich, bo cały czas zostaw­iali serce na boisku, wal­czyli do ostat­niej min­u­ty. Pokaza­li, że nawet będąc w drugiej lidze moż­na zajść do pół­fi­nału Pucharu Pol­s­ki. Pewnie, gdy­by grali dalej to bym im kibicował.

Już w niedzielę Lecha czeka kole­jne star­cie na włas­nym boisku, tym razem rywalem Kole­jorza będzie Korona Kielce. Jak będzie wyglą­dał ten mecz, sko­ro lechi­ci mają w nogach pucharowy bój, który trwał 120 min­ut? – My jesteśmy dobrze przy­go­towani, będziemy się na pewno dobrze prowadz­ić, więc myślę, że nie ma obaw, czy fizy­cznie wytrzymamy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.