10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.20min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lubomir Satka: Każdy z nas musi ciężko pracować

Lubomir Satka: Każdy z nas musi ciężko pracować

Po przyjś­ciu dwóch nowych środ­kowych obrońców Lech Poz­nań musi­ał nieco prze­mod­e­lować lin­ię defen­sy­wną. W wywiadzie dla ofic­jal­nej strony klubowej, kolegów z tej samej pozy­cji ocenił Lubomir Sat­ka. Słowak nie boi się rywal­iza­cji, ponieważ zapowia­da otwartą walkę o miejsce w składzie.

Czterech jakościowych obrońców

Lubomir Sat­ka o miejsce w samej kadrze Lecha Poz­nań może być jed­nak spoko­jny. Po dołącze­niu do wicemistrzów Pol­s­ki Bar­tosza Sala­m­ona oraz Anto­nio Mili­cia, z klubem pożeg­nał się Djord­je Crnomarković, który udał się na wypoży­cze­nie do Zagłębia Lubin. Oprócz wspom­ni­anej dwój­ki, w sze­rok­iej kadrze Lecha została więc czwór­ka stop­erów, bo Thomas Rogne wyprzedza dodatkowo w hier­ar­chii Tomasza Dejew­skiego. Lubomir Sat­ka w wywiadzie przyz­nał, że nowy koledzy są na naprawdę dobrym poziomie.

Bar­tosz Sala­m­on to bard­zo doświad­c­zony zawod­nik z przeszłoś­cią w lidze włoskiej. Jestem pewien, że ja sam mogę się od niego jeszcze sporo nauczyć, więc fajnie, że taki piłkarz jest z nami — przyz­nał Satka.

25-latek rodem ze Słowacji później zaz­naczył jed­nak, że łat­wo miejs­ca w składzie nie zamierza odd­ać, ponieważ dobrze wie, że dla Dar­iusza Żuraw­ia liczą się przede wszys­tkim względy sportowe i ciągła pra­ca — nie tylko na zgrupowa­niu w Belek.

Każdy z nas ma ogromne ambic­je, a wiem też, że tylko i wyłącznie cięż­ka pra­ca przekona tren­era do wys­taw­ia­nia w meczach ligowych. Należy również przyz­nać, że z nowy­mi zawod­nika­mi cią­gle musimy się zgrać, a możli­woś­ci współpra­cy na samych treningach było sporo. Przez pier­wszy tydzień w Belek pra­cow­al­iśmy bowiem głównie nad defen­sy­wą — zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.