06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.17godz.35min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oficjalnie: Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań!

Oficjalnie: Dariusz Żuraw zwolniony z Lecha Poznań!

Stało się to, o czym mówiono od dłuższego cza­su. Dar­iusz Żuraw we wtorkowy poranek przes­tał pełnić funkcję pier­wszego tren­era Lecha Poz­nań. 48-latek jako pier­wszy szkole­niowiec pra­cow­ał z “Kole­jorzem” przez pon­ad dwa lata.

Sukcesem wyczekiwany awans do pucharów

Dar­iusz Żuraw pożeg­nał się z zespołem po abso­lut­nej katas­trofie w ostat­nich tygod­ni­ach. Prowad­zony przez niego Lech Poz­nań nie potrafił zła­pać odpowied­niego ryt­mu, a do tego coraz bardziej osuwał się w ligowej tabeli. Czarę goryczy prze­lała sobot­nia poraż­ka 1:2 z Cra­cov­ią, która była uznawana za jed­ną z naj­gorszych ekip tego sezonu.

Zobacz także: Klupś z kole­jną kontuzją

48-let­ni były zawod­nik m.in. Han­noveru za swój najwięk­szy sukces może uznać awans z Lechem Poz­nań do roz­gry­wek Ligi Europy. W grupie z Ben­ficą, Ranger­sa­mi oraz Stan­dar­d­em Liege, “Kole­jorz” zdobył tylko trzy punk­ty i zajął ostat­nie miejsce w grupie. Wejś­cie do tych roz­gry­wek, Dar­iusz Żuraw poprzedz­ił wywal­cze­niem z Lechem wicemistr­zost­wa Pol­s­ki w sezonie 2019/20.

Łącznie, Dar­iusz Żuraw poprowadz­ił Lecha Poz­nań w 72 meczach ligowych. Poz­na­ni­a­cy wygrali 29 spotka­nia, 24 zremisowali, a 19 prze­grali. Ofic­jal­na strona Lecha Poz­nań doda­je, że na ten moment drużynę poprowadzą doty­chcza­sowi asys­ten­ci Żuraw­ia, a nazwisko nowego tren­era poz­namy w najbliższych dniach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.