27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.12min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pawłowski: Jedziemy tam po zwycięstwo!

Pawłowski: Jedziemy tam po zwycięstwo!

Już jutro lechi­ci zagra­ją w pół­fi­nale Pucharu Pol­s­ki, a ich rywalem będzie dru­goligowy zespół ze Star­gar­du.  Co o tym prze­ci­wniku sądzi skrzy­dłowy Kole­jorza, Szy­mon Pawłowski?

W poprzed­niej rundzie prze­ci­wnikiem Lecha był inny dru­goligowy zespół, Znicz Pruszków. W czym lep­si od niego są gracze Błęk­it­nych? – Ciężko mi to oce­ni­ać, ale na pewno musimy pode­jść do tego meczu z respek­tem. Oni osiągnęli już bard­zo dużo i mamy do nich wiel­ki sza­cunek, jed­nak jedziemy tam wygrać, by pewnie awan­sować do finału – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji Szy­mon Pawłowski.

Ekipa ze Star­gar­du w poprzed­niej rundzie wye­lim­i­nowała Cra­cov­ię, z którą Lech niedawno bezbramkowo zremisował – Trud­no gra się z zespoła­mi z niższych lig, bo dla nich są to mecze o wszys­tko, ale to jed­nak Cra­covia dala plamę, a Błęk­it­ni to wyko­rzys­tali i awan­sowali. My na pewno pode­jdziemy do tego meczu poważnie i wyjdzie w najlep­szym składzie, jaki tylko tren­er może wystawić.

Jeżeli lechit­om uda się awan­sować do finału to tam rywalem najpraw­dopodob­niej będzie Legia Warsza­wa, która pół­fi­nał roz­gry­wa z Podbeskidziem – Nie wyb­ie­ga­jmy, aż tak daleko w przyszłość. Na razie przed nami pół­fi­nał, potem są jeszcze mecze w lidze, więc do finału dłu­ga dro­ga – przyz­na­je Pawłowski.

Już w sobotę poz­na­ni­aków czeka kole­jne ligowe stra­cie. Ich rywalem będzie GKS Bełchatów, a mecz odbędzie się w Bełcha­towie – My jesteśmy przy­go­towani do sezonu. Była dłuższa prz­er­wa, wszyscy wró­cili z kadry i na pewno będziemy dobrze przy­go­towani do oby­d­wóch meczów.

W Star­gardzie prob­le­mem może być murawa, która jest w złym stanie – Słysza­łem, że murawa nie jest dobra, ale dla obu drużyn będzie ona taka sama. Na pewno trud­niej będzie o grę kom­bi­na­cyjną, ale my jedziemy tam po zwycięstwo.

Pawłowskiemu cały czas daleko do formy, którą prezen­tował jesienią, ale jak sam mówi, będzie lep­iej – Nie jestem w dobrej formie i tego nie ukry­wam. Dużo mi braku­je do dys­pozy­cji z jesieni. Będę robił wszys­tko, by jak najszy­b­ciej do niej wró­cić i lep­iej się prezen­tować w meczach. Na ten moment jest wszys­tko okej, nie mam żad­nych urazów, a trenu­ję po to, by grać. Tak naprawdę tylko dzię­ki grze moż­na dojść do wysok­iej formy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.