01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-1godz.-20min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Peszko przed finałem: Lech zdobędzie Puchar, a my zajmiemy trzecie miejsce

Peszko przed finałem: Lech zdobędzie Puchar, a my zajmiemy trzecie miejsce

Po czwartkowym meczu ligowym pomiędzy Lechem Poz­nań, a Lechią Gdańsk głos zabrał były lechi­ta — Sła­womir Peszko. Doskonale wszys­tkim znany skrzy­dłowy zdobył z Kole­jorzem Puchar Pol­s­ki w 2009 roku w Chor­zowie, a w pamięt­nym finale strzelił jedyną bramkę. Jak mówi Peszko, w poniedzi­ałek pod­czas tegorocznego finału Pucharu Pol­s­ki będzie kibi­cow­ał Lechowi — Grałem w Lechu, zdobyłem z nim Puchar Pol­s­ki i mam sen­ty­ment do tego klubu — mówi ciepło reprezen­tant Pol­s­ki, o którym wspom­i­nal­iśmy w ostat­niej częś­ci #Przys­zli­Pograli­Pos­zli.

Mecz 34. kole­j­ki pomiędzy byłym i obec­nym klubem Sła­womi­ra Pesz­ki był jed­nym z kluc­zowych w batalii o miejsce w kwal­i­fikac­jach do Ligi Europy. Wal­ka jest bard­zo wyrów­nana, bo o dwa miejs­ca bije się aż sześć zespołów. Jeśli Puchar Pol­s­ki zdobędzie Legia, w puli zna­jdzie się miejsce dla trze­ciej drużyny z Ekstrak­lasy, co nie przekonu­je obec­nego lechisty — Nawet jeśli Legia wygra, co gwaran­tu­je puchary nawet czwartej drużynie, będę kibi­cow­ał Lechowi. Lech zdobędzie Puchar, a my zajmiemy trze­cie miejsce -przekonu­je.

peszko

Strz­elec jedynej bram­ki w finale Pucharu Pol­s­ki w 2009 roku na Sta­dion­ie Śląskim zapew­nia, że w poniedzi­ałek w okoli­cach godziny szes­nastej jego serce zabi­je trochę moc­niej, a w żyłach popłynie niebiesko-biała krew - Oczy­wiś­cie, że będę kibi­cow­ał Lechowi. Grałem w Lechu, zdobyłem z nim Puchar Pol­s­ki i mam sen­ty­ment do tego klubu. Oczy­wiś­cie gram ter­az w Lechii Gdańsk i sku­pi­am się na tym. Coś się skończyło w Lechu i coś się zaczęło w Lechii. To jest nor­malne życie piłkarza - wyjaś­nia były skrzy­dłowy między inny­mi FC Köln.

Peszko pod­chodzi do sprawy dość real­isty­cznie, ale podob­nie jak wszyscy kibole Kole­jorza liczy, że zespół prowad­zony przez tren­era Jana Urbana przeży­je swój rene­sans właśnie 2 maja na Sta­dion­ie Nar­o­dowym — Z taką grą jak ostat­nio, Lech może mieć trud­no z Legią, ale jak słyszę opinię dzi­en­nikarzy, że Legia domin­u­je, to mi się śmi­ać chce. Domin­u­je to Bay­ern w Bun­deslidze, czy Juven­tus w lidze włoskiej - ma rację Peszko, bo przez wielu dzi­en­nikarzy Legia tren­era Czer­czesowa została okrzyknię­ta najlep­szą drużyną w Polsce w ostat­nich lat­ach. Na przekór wszys­tkim legion­iś­ci wciąż mogą zakończyć swój jubileuszowy sezon z zerowym dorobkiem tro­feów. Niedziel­nym zwycięst­wem Piast Gli­wice zrów­nał się z wicemistrza­mi Pol­s­ki punk­ta­mi na trzy kole­j­ki przed końcem, a w poniedzi­ałek Puchar Pol­s­ki zabrać im może Kolejorz.

Peszko&Lewy

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.