02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.43min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Peszko przed finałem: Lech zdobędzie Puchar, a my zajmiemy trzecie miejsce

Peszko przed finałem: Lech zdobędzie Puchar, a my zajmiemy trzecie miejsce

Po czwartkowym meczu ligowym pomiędzy Lechem Poz­nań, a Lechią Gdańsk głos zabrał były lechi­ta — Sła­womir Peszko. Doskonale wszys­tkim znany skrzy­dłowy zdobył z Kole­jorzem Puchar Pol­s­ki w 2009 roku w Chor­zowie, a w pamięt­nym finale strzelił jedyną bramkę. Jak mówi Peszko, w poniedzi­ałek pod­czas tegorocznego finału Pucharu Pol­s­ki będzie kibi­cow­ał Lechowi — Grałem w Lechu, zdobyłem z nim Puchar Pol­s­ki i mam sen­ty­ment do tego klubu — mówi ciepło reprezen­tant Pol­s­ki, o którym wspom­i­nal­iśmy w ostat­niej częś­ci #Przys­zli­Pograli­Pos­zli.

Mecz 34. kole­j­ki pomiędzy byłym i obec­nym klubem Sła­womi­ra Pesz­ki był jed­nym z kluc­zowych w batalii o miejsce w kwal­i­fikac­jach do Ligi Europy. Wal­ka jest bard­zo wyrów­nana, bo o dwa miejs­ca bije się aż sześć zespołów. Jeśli Puchar Pol­s­ki zdobędzie Legia, w puli zna­jdzie się miejsce dla trze­ciej drużyny z Ekstrak­lasy, co nie przekonu­je obec­nego lechisty — Nawet jeśli Legia wygra, co gwaran­tu­je puchary nawet czwartej drużynie, będę kibi­cow­ał Lechowi. Lech zdobędzie Puchar, a my zajmiemy trze­cie miejsce -przekonu­je.

peszko

Strz­elec jedynej bram­ki w finale Pucharu Pol­s­ki w 2009 roku na Sta­dion­ie Śląskim zapew­nia, że w poniedzi­ałek w okoli­cach godziny szes­nastej jego serce zabi­je trochę moc­niej, a w żyłach popłynie niebiesko-biała krew - Oczy­wiś­cie, że będę kibi­cow­ał Lechowi. Grałem w Lechu, zdobyłem z nim Puchar Pol­s­ki i mam sen­ty­ment do tego klubu. Oczy­wiś­cie gram ter­az w Lechii Gdańsk i sku­pi­am się na tym. Coś się skończyło w Lechu i coś się zaczęło w Lechii. To jest nor­malne życie piłkarza - wyjaś­nia były skrzy­dłowy między inny­mi FC Köln.

Peszko pod­chodzi do sprawy dość real­isty­cznie, ale podob­nie jak wszyscy kibole Kole­jorza liczy, że zespół prowad­zony przez tren­era Jana Urbana przeży­je swój rene­sans właśnie 2 maja na Sta­dion­ie Nar­o­dowym — Z taką grą jak ostat­nio, Lech może mieć trud­no z Legią, ale jak słyszę opinię dzi­en­nikarzy, że Legia domin­u­je, to mi się śmi­ać chce. Domin­u­je to Bay­ern w Bun­deslidze, czy Juven­tus w lidze włoskiej - ma rację Peszko, bo przez wielu dzi­en­nikarzy Legia tren­era Czer­czesowa została okrzyknię­ta najlep­szą drużyną w Polsce w ostat­nich lat­ach. Na przekór wszys­tkim legion­iś­ci wciąż mogą zakończyć swój jubileuszowy sezon z zerowym dorobkiem tro­feów. Niedziel­nym zwycięst­wem Piast Gli­wice zrów­nał się z wicemistrza­mi Pol­s­ki punk­ta­mi na trzy kole­j­ki przed końcem, a w poniedzi­ałek Puchar Pol­s­ki zabrać im może Kolejorz.

Peszko&Lewy

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.